Jablečný ocet má neuvěřitelné účinky na lidský zevnějšek a mnoho dalších výhod! Vyzkoušejte je i vy!

Jablečný ocet je zažívá v dnešní době obrovský rozkvět. Lidé ho využívají doslova na všechno. Pijeme ho pro lepší trávení, ale pomáhá i našim vlasům. Mnozí dokonce tvrdí, že jim pomáhá při hubnutí, protože zrychluje metabolismus. Má všas mnohé další výhody.

Pomáhá v boji s akné

Jabločný ocet je silná antibakteriální, protiplísňová a antivirová látka. Odstraňuje mastnotu a pomáhá udržovat správné pH pokožky, které je zodpovědné za maštění nebo vysoušení kůže. Ocet aplikujte pomocí vatového tamponu jednou denně.

Odstanění staré kůže

Stačí, když si do koupele přidáte přibližně 150 ml jablečného octa, díky jeho protizánětlivým účinkům, které pomáhají vyvážit pH pokožky a obsahu alfa hydroxykyseliny, která chemicky odlupuje a odstraňuje tvorbu mrtvé kůže a pomáhají při obnově buněk, docílíte odstranění staré kůže už po jedné koupeli.

Pomáhá při čištění žiletek

Jelikož jablečný ocet pomáhá odstraňovat odumřelé buňky pokožky, může pomoci s vyčištěním žiletky, na níž se zachycují chloupky a nečistoty. Stačí ponořit žiletku do jablečného octa a přetřík čepel tampónkem nebo hadříkem.

Hezčí chodidla

Smíchejte 1 šálek octa se 4 šálky vody. Do tohoto roztoku si namočte chodidla a relaxujte asi 15 minut. Potom nohy opláchněte a vysušte. Jelikož ocet má antiseptické účinky, pomáhá chodidla zbavit zápach, méně se potí a jsou dezinfikovány.

Ve čtení článku pokračujte na další stránce