Jak efektivně snížit účet za vytápění. Pomůže alobal, izolepa nebo i pečící trouba

Možná jste se při hledání možností, jak ušetřit za vytápění setkali s radami, které říkaly, že máte změnit dodavatele, nebo topit méně. Takové pro vás nemáme. Poradíme vám něco mnohem jednoduššího, díky čemuž budete mít doma stále příjemné teplo a účet za vytápění bude podstatně nižší.

Použijte alobal

Máte za radiátory jenom zeď? Pokud ano, je to chyba. Nalepte sem několik vrstev klasického alobalu. Ten poslouží k tomu, že bude teplo odrážet směrem do místnosti. Tato jednoduchá pomoc za pár desítek korun klidně ušetří stokoruny.

Využijte izolepu

Okna jsou rizikovým místem v každém interiéru. Jak zamezit únikům tepla? Pomůže vám izolepa. Nalepte ji kolem celého rámu okna a zajistíte, že tudy teplo unikat nebude. Jednoduché, ale velmi účinné řešení.

Seřiďte svá okna

Řada lidí nemá okna správně seřízena, což vede k tomu, že netěsní tak, jak by těsnit měla. Stačí pozvat firmu, která se montáží zabývá, nebo si okna seřídit sami. Stačí šroubovák a okno, ale i balkonové dveře seřídíte svépomocí.

Zaměřte se na dveře

Pod dveřmi často profukuje mnoho studeného vzduchu. Jak tomu zamezit? Dejte tam překážku. Třeba složený ručník, třeba složený hadr, nebo můžete vzít jehlice a vlnu a uplést potřební izolační prvek přímo k vašim dveřím.

Použijte troubu

Pečete často? Pokud ano, tak po pečení dvířka trouby nezavírejte. Nechte je otevřená, čímž zajistíte, že se zbytkové teplo z trouby dostane do interiéru. Uvnitř by bylo nevyužité a takto efektivně zvýšíte teplotu zcela zdarma.

Zapalte svíčky

Ano, dokonce i svíčky mohou ohřívat interiér. Pokud je dáte do keramického svícnu, bude akumulovat jejich teplo a to dále vyzařovat do prostoru. Trochu tak ohřejete interiér a také vytvoříte příjemnou atmosféru.

Roztáhněte závěsy a žaluzie

Svítí venku sluníčko? Pokud ano, musíte toho využít. Je třeba roztáhnout závěsy a žaluzie. Sluneční paprsky se dostanou do interiéru a zcela zdarma ho ohřejí klidně i o několik stupňů Celsia.

Obrázky: Pixabay