Jak moc se liší zfilmované komiksové postavy od svých kreslených předloh?

Sedmiletá dcera Paula Bettanyho začala plakat, jakmile se dokončilo natáčení Avengers: Age of Ultron, protože chtěla svého „purpurového taťku“ zpět. Z dětských úst vždy vychází pravda a studio Marvel si  to moc dobře uvědomuje. Takže jaké je jejich tajemství úspěchu? Zřejmě spojení brilantního hereckého obsazení, úžasného psaní a vývoje charakterů. Ovšem nejdůležitějším prvkem je láska ke komiksům. Někdy ale musíte obětovat pár věcí pro větší dobro, i když to znamená, že se musíte odchýlit od původní verze.

My vám takové  odchylky přinášíme v následujícím seznamu 10 komiksových postav, jak vypadají ve své zfilmované a kreslené verzi.

Vision

Vision odložil jasné barvy a ve filmu se stal temnějším. Nicméně návrh kostýmu je velmi podobný tomu v komiksové předloze.

Hawkeye

Šípy jsou tam, kde mají být a to je ten nejdůležitější poznávací znak u kostýmu Hawkeye. Ve filmu nemá žádnou přilbu a tolik barev na svém oblečení.

Thor

Bůh hromu! Thorovi na celé jeho filmové cestě chybí helma, ovšem nejvíce se své předloze přiblížil ve filmu Thor: Ragnarok v boji s Hulkem. Ve zbytku filmu je kostým velmi blízko k originálu a Chris Hemsworth, který Thora ztvárňuje, opravdu dobře zachycuje ten božský vzhled své postavy.

Loki

Syn Odina a bratr Thora, který patří ke straně zla, neztratil svou přilbu během celé série filmů Marvel. Díky bohu!

Black Panther

Méně zlatých detailů a ztráta pláště Jeho Veličenstva. Vypadá to, že Black Panther ve filmovém zpracování je skromnější a možná i trochu stylovější.

Ant-man

Scott je ve filmech skoro stejný jako v komiksech. Jediné, co mu ve filmovém světě chybí, jsou ta malá tykadýlka, které z něj činí více mravence.

Scarlett Witch

Ve filmu ztratila jakousi masku-klobouk, což je pravděpodobně mnohem lepší. Taková věc zřejmě nemohla být moc užitečná během bojových scén.

Iron Man

Stan Lee sám neustále opakuje, že Robert Downey Jr. se narodil, aby hrál Tonyho Starka. A my naprosto souhlasíme. Co se týká vzhledu, Iron Man se drží co nejblíže komiksové předloze.

Kapitán Amerika

V prvních filmech vypadá Kapitán hodně podobně jako v komiksu. Měl stejné barvy, stejnou přilbu i stejný štít, ale ve svých nejnovějších filmech stále nosí tmavě modrý námořnický oblek. Ovšem ducha, kterého do charakteru postavy přináší herec Chris Evans, je perfektní.

Bucky Barnes

Bucky v komiksu vypadá spíše jako Robin Hood než voják. Ovšem Winter Soldier z komiksu a filmu jsou vzhledově naprosto totožní.

zdroj: brightside.me