Jak ochránit pokožku před podrážděním a odřením? Máme pro vás hned několik zaručených způsobů

Odřenou pokožku můžeme mít kdekoliv na těle, ale nejčastěji jsou to místa jako stehna, bradavky, slabiny a podpaží v důsledku opakovaného tření. Nejvíce postiženi jsou lidé s nadváhou a ti, kdo vášnivě cvičí. Ovšem existují způsoby, jak přirozeně léčit poškozenou kůži vlastními prostředky z pohodlí domova. Našli jsme pro vás přírodní léčby, které dokáží vyléčit nebo zmírnit odřenou pokožku.

Ledové obklady

První věc, po které sáhneme při podráždění pokožky, je pytlík s ledem. Studie ukázala, že kožní problémy jako je svědění nebo oděrky nejsou tak nepříjemné po aplikaci ledového obkladu. Tato metoda by měla být použita, jakmile se podráždění objeví a mělo by se v ní pokračovat, dokud nezmizí.

Směs vody a ovesné mouky

Kukuřičný škrob pomáhá zmírnit podráždění pokožky, zatímco ji udržuje suchou. Škrob můžete buď nasypat přímo na zasažené místo, nebo jej smíchat například s krémem, aby se zvýšil mazací faktor. Stejně tak dětský pudr může působit jako prevence před podrážděním kůže, protože nedovolí, aby se třením vytvořily kožní problémy.

Směs vody a ovesné mouky

Studie z roku 2012 prokázala, že přípravky s obsahem ovesných vloček měly velmi nízkou hladinu dráždivých účinků a bylo velice nepravděpodobné, aby způsobily alergickou reakci. Nejjednodušší způsob, jak se zbavit dermatologických problémů, je smíchat 2 hrnky mletých ovesných vloček ve vaně plné vlažné vody a ponořit se do koupele alespoň na 20 minut. Opakujte jednou denně a nakonec se poškození pokožky lehce zbavíte.

Olej měsíčku lékařského se sušeným heřmánkem, zeleným čajem a vodou

V roce 2009 další studie potvrdila, že měsíček lékařský má extrémně protizánětlivé, antibakteriální a protiplísňové vlastnosti, které mohou zabránit odřené pokožce a mohou ji i vyléčit, protože jsou bohaté na flavonoidy. Aplikovat můžete pár kapek oleje z měsíčku lékařského přímo na postižené místo nebo ho vařit se sušeným heřmánkem a zeleným čajem. Směs je dobré přidat do koupele s vlažnou vodou.

Gel z aloe vera

Studie ukázala, že glykoprotein, který aloe vera obsahuje, je velice užitečný pro snížení bolesti a zánětu a též léčí kožní rány. Navíc pomáhá pokožce tvořit nové buňky díky své nízké toxické úrovni. Můžete použít buď přímo gel z rostliny, nebo zakoupit čistý gel aloe vera v jakékoliv lékárně.

Ve čtení článku pokračujte na další stránce