Jak ochránit pokožku před podrážděním a odřením? Máme pro vás hned několik zaručených způsobů

Krém z jedlé sody a vody

Jedlá soda má silné protizánětlivé a antibakteriální vlastnosti, které pomáhají s různými zdravotními problémy. Konkrétně při podráždění pokožky lžíce jedné sody společně s vodou vytvoří pastu, která působí na zarudnutí a podráždění pokožky. Pro ještě vyšší detoxikační účinky přidejte jedlou sodu i do koupele s jablečným moštem.

Kurkuma

Bylo zjištěno, že kurkuma má bohaté antioxidační a protizánětlivé vlastnosti a sloužila jako skvělý bojovník proti patologickým stavům jako je rakovina a ateroskleróza. Co se odřené pokožky týká, smíchejte kurkumu s vodou, dokud se nevytvoří tuhý krém. Aplikujte na postiženou kůži a nechte 30 minut působit. Poté opláchněte vodou.

Tea tree olej

Tea tree olejíček má bohaté antiseptické, antibakteriální i protizánětlivé vlastnosti, které mohou uklidnit podrážděnou pokožku a využívají se i pro zmírnění akné. Nejlepším způsobem, jak aplikovat olej na postižená místa je pár kapek na bavlněné látce, kterou potíráte kůži dvakrát denně, dokud rána nezmizí.

Olivový olej

Je známo, že olivový olej je používán jako hydratační prostředek na ošetření suché pokožky. Studie také ukázaly jeho protizánětlivé a zvlhčující účinky. Proto není žádné překvapení, že je opravdu prospěšný i na podrážděnou pokožku, jelikož podporuje hojení ran a obnovuje kožní bariéry.

BONUS

Nyní jsme vám představili několik metod, jak léčit poškozenou pokožku, ale samozřejmě jako každý, bychom si nejvíce přáli, aby k postižení kůže vůbec nedocházelo. Proto pro vás máme navíc bonus v podobě tří nejdůležitějších věcí, díky kterým podrážděnosti můžete předejít.

    • Vysušujte – neustále vlhká kůže může mít destruktivní účinky, proto používejte mastek nebo práškový kukuřičný škrob, aby se absorbovala veškerá vlhkost
    • Krémujte– vazelína je nejběžnějším mazivem, který můžete použít na citlivé oblasti, a skvělou ochranou před odřením
    • Oblečení – oblékejte se podle příležitostí, během cvičení je největší nepřítel bavlna, v horkém období se vyhněte vrstvám

zdroj: brightside.me