Jak pomoct spermiím, aby byly silnější, rychlejší a plodnější

Pokud vaše spermie mají problém dosáhnout cílové čáry, může se jednat jen o pár drobností ve vašem životním stylu. Přibližně 15% párů má potíže s početím a nejméně u třetiny z nich jsou na vině mužské spermie. My pro vás ale máme některé možnosti, které zvýší plodnost a šance na otěhotnění.

Rozpohybujte je

Vaše spermie musí vykonat svou cestu za 12-14 hodin, kdy je vajíčko ženy uvolněno a je ještě životaschopné. V tomhle případě jde tedy o rychlost. Pomůžete jim, odložíte-li občas své chytré telefony. Studie z clevelandské kliniky tvrdí, že muži, kteří používají své mobilní telefony více než je zdravé, snižují rychlost svých spermií kvůli elektromagnetickým vlnám z telefonu.

Přestaňte kouřit

Pokud potřebujete další důvod, proč přestat kouřit, tak tady je. Kouření cigaret a marihuany může způsobit oxidační stres a poškodit spermie. Navíc v nedávné studii se také objevila informace, že kouření marihuany může změnit i velikost a tvar spermií.

Zajděte si do tělocvičny

Cvičení zvyšuje hladinu testosteronu, který pomáhá při vzniku spermií. Ovšem pozor, abyste to nepřehnali a nevyčerpali nadměrným cvičením vitamíny a hormony v těle. Opatrní buďte i při takových aktivitách jako je jízda na kole nebo hodiny spinningu, můžete totiž vynaložit velký tlak na varlata, takže určitě zvažte sem tam nějakou tu přestávku.

Zahrňte do svého jídelníčku granátová jablka

Namísto toho, abyste brali vitamíny, které podporují tvorbu testosteronu, přejděte ve své stravě na konzumaci granátových jablek. Jsou lepší alternativou a jsou přirozeným zpomalovačem aromatázy, produkce ženských hormonů, zabraňují tedy testosteronu, aby se měnil na estrogen.

Spodní prádlo

Volné bavlněné spodní prádlo nebo dokonce žádné prádlo může příležitostně pomoci k produkci vašich spermií.

Pozor na stres

Pokud trpíte neustálým stresem nebo nedostatkem spánku, mohou za to zaplatit vaše nadledvinky, což ovlivňuje produkci spermií. Najděte si čas na odpočinek, na pár hodin spánku navíc a pobavte se s kamarády či manželkou.

zdroj: herbalhouse365.com