Jak se chránit v online světě? Základem je nepoužívat jedno heslo na více účtů

V dnešním digitálním světě není nic neobvyklého, že jako uživatelé často sdílíme vysoce osobní informace, aniž bychom se nad tím hluboce zamýšleli. Dokonce i ti, kteří si dávají pozor, aby nikde nezveřejnili své telefonní číslo nebo adresu, mohli najít své osobní údaje kompromitované různými způsoby. Pokud se chcete chránit, je zde několik věcí, kterých byste se měli vyvarovat v online světě, abyste předešli krádežím identity a dalším počítačovým trestným činům.

Nedělejte si osobní kvízy z neznámých sociálních sítí

Už jsme takové testy viděli několikrát, možná si je už i párkrát zkusili, abychom se „o sobě dozvěděli více“, ale jediným cílem těchto zábavných osobnostních kvízů na sociálních sítích je přimět lidi, aby předali své osobní údaje. Někteří hackeři dokonce vytvářejí rádoby nevinné průzkumy, aby lidi přivedli na odpověď, která se bude týkat jejich zabezpečení a hesel, například: „Jaké bylo jméno vašeho prvního domácího mazlíčka?“

Neuvádějte celé své datum narození nebo rodné město

Možná vás těší, když na své narozeniny dostáváte hromady blahopřání, ale byli byste překvapeni, co dokáží podvodníci udělat s vaším datem narození a rodným městem. Jedná se o dvě informace, které spousta lidí snadno zveřejní na svých profilech.

Nepoužívejte jedno heslo pro více účtů

Mnoho lidí neustále opakuje jedno a to samé heslo na více nebo na všechna přihlášení, aby si jej lépe zapamatovali. To ale usnadňuje hackrům jejich práci.

Nenechávejte staré, neaktivní účty otevřené

Pokud jste si založili nový e-mail nebo nový profil na sociální síti a staré už nevyužíváte, zrušte je. Necháte-li staré účty běžet, jste zranitelnější vůči hackrům, protože takové typy účtů jsou snadnými cíli, jelikož už dávno nejsou sledovány svými pravými uživateli. Podaří-li se hackrům proniknout do vašeho účtu, mohou získat přístup k řadě citlivých informací. Navíc, jestli jste použili stejné heslo na více webech, jsou i vaše další účty ohroženy.

Jak se vám dnešní článek líbil? Kolik z vás dělá tyto chyby? Neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: mentalfloss.com