Jak se zbavit zápachu v pračce pomocí jedlé sody

Spousta z nás doma čelí nepříjemnou zápachu z pračky. Pokud vaše oblečení i po několika vyprání páchne, znamená to, že se v bubnu objevily bakterie a vytvořily se usazeniny. Otálení s odstraněním této nepříjemnosti vše jenom zhorší. Čištění pračky by vás stálo nemalé peníze, a proto je třeba řešit situaci ihned. Řešením je jedlá soda.

Jedlá soda

První věc, kterou je třeba udělat, je kontrola sody. Smícháte-li sodu s několika kapkami vody, měla by směs pěnit. Pak je vše v pořádku. Pokud se nic nestane, je třeba koupit nové balení.

Nejdříve se zaměřte na čištění zásobníku pro prací prášek a aviváž. Použijte směs sody a octa a starý zubní kartáček, abyste se lépe dostali do všech špinavých míst.

Poté nádobu na prací prášek naplňte sodou. Budete-li mít chuť, můžete přidat pár kapek vašeho oblíbeného esenciálního oleje. Nastavte na 60 nebo 90 stupňů, zvolte nejdelší program a zapněte pračku naprázdno.

Tento proces opakujte alespoň jednou za měsíc. Nezapomínejte také po každém praní nechat dveře od pračky otevřené, aby se bakterie a plísně nevrátily.

zdroj: sovkusom.ru