Konečně jste se rozhodli vyrazit do světa na vlastní pěst? Máme pro vás 5 rad, jak si první cestu usnadnit a nenechat se nepříjemně překvapit

V dnešní době se stále více lidí soustředí na prozkoumávání světa, chtějí hodně cestovat než bude pozdě a zařídí si rodinný život. V předchozích století tomu bylo ale jinak. Muži se spíše soustředili na práci a rodinu, ale časy se mění. Všichni jsme si najednou uvědomili, co nám svět přináší a jaké možnosti pro vycestování máme.

Patříte také do skupiny milovníků cestování? Nebo se připravujete na svou první cestu? Přeskočte rovnou tyto začátečnické chyby, ať vás na cestách čeká co nejméně nemilých překvapení. Samozřejmě se nejvíce naučíte až při samotném cestování za dobrodružstvím, ale některé problémy si můžete ušetřit tím, že si přečtete následující seznam, který vám vaši první cestu usnadní.

Příliš mnoho zavazadel

Vzpomeňte si na chytré citáty a obzvláště jedno si zapamatujte, a sice „Příliš všeho škodí“. Věřte, že opravdu nemá význam s sebou tahat mnoho zavazadel, když se chystáte cestovat. Myslete na to, že návrat bude o to horší, protože každý si z cest chce přivést nějaký ten suvenýr, který ho bude přitahovat a bude ho prostě muset mít. Vezměte si s sebou jen potřebné věci podle počtu dní, které jsou pro vás nezbytné, aby se z poznávání nových míst nestalo pouhé přenášení těžkých nákladů z místa na místo.

Přeskakování recenzí

Několikrát jste zkontrolovali, zdali máte správně zajištěné ubytování a stravu, ale nakonec přeskočíte recenze od předchozích návštěvníků? Je sice hezké se na věci vždy dívat pozitivně, ale to neznamená, že ignorujete i ostatní věci. Někdy být trochu mazanější se vyplácí. V dnešní době internetu a jiných technologií můžete najít vše, co vás zajímá. Pravdou je, že vždy se najde nějaký kritik a ze 100 recenzí může být pouze 1 negativní, ale to neznamená, že nemusí být pravdivá. Doporučujeme vám, abyste recenze vždy procházeli, vyhnete se tak nepříjemným situacím, nepohodlným hotelům a v neposlední řadě špatnému jídlu.

Centrum nebo předměstí?

Těžká volba, záleží, co přesně vyhledáváte, ale představte si tu situaci. Chystáte se podniknout cestu na některé fantastické místo. Hledáte nejlevnější ubytování s dobrým servisem a také s klidem pro vaše další putování po okolí. Než abyste byli několik hodin na cestách a neustále řešili, kam a jak se dopravíte, a jestli vůbec na čas, jste opět zpět v chaosu, od kterého jste si chtěli udělat prázdniny. Centrum by vás sice mohlo stát více peněz, ale přesto by to znamenalo snížení vašich cestovních nákladů z jednoho místa na druhé, jelikož vše máte po ruce. Obchody, restaurace, dopravu do okolních vesniček a tak dále. Přestože předměstí nebo venkov nabízejí nejzajímavější bydlení, v centru máte vše, za čím jste vyrazili.

Běh o závod

Nezávodíte, ale poznáváte nové kouty naší země. Musíte se uvolnit a chytnout dech. Nezapomínejte, že jste si přijeli  užívat nové chvíle a zážitky a ne se účastnit maratonu. Nemusíte skákat z místa na místo a pokusit se stihnout všechny atrakce, které daná oblast nabízí. Jako alternativu vstřebávejte více momenty než místa. Později si můžete vybavit  několik krásných vzpomínek z jednoho místa, ale žádnou z tuctu míst. Nakonec byste se více unavili, než si odpočinuli. Není tak strašné, když sem tam něco vynecháte. Na rozdíl od původního plánu chtít vidět místa ABCD, si nejdříve vezměte času, kolik chcete na místo A a později se v klidu přesuňte do místa B.

Rozhazování peněz

Tolik jste na tuto cestu šetřili a teď byste chtěli vše utratit je proto, že jste na dovolené? Ano, mít veškerý servis včetně průvodce, je určitě snazší, ale proč byste měli dát většinu vašich peněz za nadstandardní soukromý servis, když se cestou můžete přáteli s místními lidmi, konverzovat, ptát se. Naučí vás to mnohem více než kdejaký průvodce. Dobré je podívat se ještě před cestou na zajímavá místa, které daná oblast nabízí. Místo člověka s sebou můžete nosit kapesního průvodce, navíc co takový Google? Když budete moci, využijte veřejnou dopravu. Tím také ušetříte dost peněz. I nákupy můžete provést za rozumnou cenu. V některých případech být tak trochu lakomec není vůbec na škodu a vám to může jedině pomoci.

zdroj: banter.fun