Jak zlepšit náladu vašim domácím mazlíčkům. Nechte si poradit od expertů

Věděli jste o tom, že i domácí mazlíčci mohou mít výkyvy nálad? Poznání toho, co dělá vašeho pejska nebo kočičku šťastnými, zlepšuje jejich kvalitu života a také pouto mezi vámi. Jakmile vidíte, že váš pes vzrušeně vrtí ocasem, když se blíží k psímu parku nebo vaše kočka vrní, když ji hladíte, dbejte na to, abyste je na této úrovni udržovali. Zde je návod, jak zanechat vaše chlupaté členy rodiny spokojené a poskytli jim určitou kvalitu života.

Rozptylte je

U psů i koček je cvičení nezbytné proto, aby zůstali fyzicky, mentálně i emocionálně zdraví. Když vezmete svého psa na procházku nebo pravidelně aportujete, pomůže mu to spálit energii. Kočkám může stačit 5 – 10 minut hraní několikrát denně pomocí laserového ukazovátka nebo pírka.

Nechte je přemýšlet

Stejně jako lidé, i domácí mazlíčci potřebují duševní stimulaci, aby zůstali bystrými. Nechte svého psa při procházce na několik kroků čichat, je to pro něj psychicky opravdu stimulující a umožní mu to být doma klidnější. U koček pronikněte do jejich instinktů lovce, skrývejte pochoutky kolem domu, aby je mohly hledat. Cvičení a hračky jsou také skvělým způsobem, jak je povzbudit, aby využily své dovednosti řešit problém a získali odměnu.

Dejte jim prostor

Určete svému zvířecímu kamarádovi klidný prostor, kam se bude moci stáhnout, například v přítomnosti hostů nebo většího počtu dětí. Když se pes nebo kočka rozhodnou jít na místo, které je jejich útočištěm, je to obvykle jasný signál, že chtějí být sami, chtějí odpočívat a to je třeba respektovat.

Hledejte znamení

Když jsou psi ve stresu, mohou vykazovat různé formy chování, které se mohou nejprve zdát normální, ale časté zívání, olizování nebo línání, včetně lapání po dechu a zpocených otisků tlapek mohou být známky stresu. Kočky se mohou schovávat častěji než obvykle. Mohou se přehnaně olizovat a také přestat chodit na kočičí záchod. Dobrým ukazatelem špatné nálady je u koček jejich ocas – stažený nebo trčící rovně dozadu by mohl představovat nervozitu.

Úvodní obrázek: Freepik, Zdroj: Health.com