Jednoduchá domácí cvičení na boj s tukem v dolní části zad

Nízké tukové polštáře jsou patrné zejména v těsných džínách a mnoho žen se jejich přítomností velmi trápí. Je totiž velmi obtížné se těchto usazených tuků zbavit, není to ale nemožné. Důležité je praktikovat správné druhy cvičení, které se zaměřují zejména právě na oblast dolní části zad. Zásadní je kromě cvičení také správné složení stravy, které vám od tukových polštářů pomůže.

Strava a cvičení jsou cílem k úspěchu

Abyste se zbavili nepěkných tukových polštářů, je nejdůležitější pravidelně cvičit. Obzvláště důležitý je zejména silový trénink, během něhož rozvíjíte svaly, jejichž činnost je zase důležitá pro spalování velkého množství uložených kalorií. Tuk vám ze zad nezmizí žádným náhlým zázrakem. Je to jen dílem tréninku svalů, díky jejichž pevnosti budou vaše záda vypadat lépe a postupně se zbaví i nechtěného tuku. A v neposlední řadě se budete i lépe cítit.

Správná strava je klíčem k celému zdraví a také k pěkné postavě. Pravidelný příjem malých porcí vám nastartuje metabolismus, který zase pomůže spalovat tuk rychleji. Nejdůležitější je ale zařadit na jídelníček pouze nebo primárně nezpracované produkty, tedy zeleninu, ovoce, celozrnný chléb, hnědou rýži a celozrnné těstoviny. Dobré je také úplně vyřadit cukr.

Naopak je dobré konzumovat hodně vlákniny. Pro tělo je totiž výrazně obtížnější ji strávit, a proto na tento proces spotřebuje mnoho energie. A i to funguje na spalování tuků!

Při cvičení se musíte zadýchat, pak spalujete více

Kario cvičení je taková fyzická aktivita, při které se zvýší frekvence vašeho srdce, které ke své činnosti potřebuje hodně energie, a proto pak tělo lépe spaluje tuk. Dobrým typem kardio tréninku je například aerobik nebo běh. Kardio pak můžete zkombinovat s posilovacími cviky.

Abyste lépe věděli, jak začít se cvičením, přinášíme vám tipy na dva druhy cvičení, které vám mohou s odstraněním tukových polštářů ze zad pomoci.

  • Cvičení 1 Lehněte si na záda a zatněte hýžďové svaly. Natáhněte ruce a nohy. Zvedněte ruce, ramena a nohy ze země a zůstaňte vv této pozici po dobu deseti sekund. Pak se uvolněte a na pět sekund se položte. Opakujte cvičení jednu minutu.
  • Cvičení 2 Lehněte si na břicho na podložku a udržujte krk v jedné linii s páteří. Zvedněte nohy, paže a prsa ze země. Začněte dělat pohyb, jako když plavete prsa. Pokračujte v tom zhruba minutu a pak 15 minut odpočívejte. Cvičení opakujte.

Obrázky: Pxhere