Ježek narostl do velikosti melounu. Veterinář ihned zjistil důvod a začal jednat

Veterinář, jako každý jiný lékař, musí být připraven na všechno. Lidé za ním přicházejí se svými domácími mazlíčky z nejrůznějších důvodů a ať se jedná o jakékoli zvíře, poslání veterináře je tvrdě pracovat na záchraně jeho života. Tak tomu bylo i nedávno, když veterináře navštívil neobvyklý pacient.

Zvíře zadržovalo plyny

Když k veterináři přišel obyvatel města s ježkem v ruce, veterinář byl nejdříve šokován jeho stavem. Ježek byl nafouknutý jako balón do velikosti melounu, na první pohled, i když nejste lékaři, víte, že je něco špatně. Ježek, který dostal příznačné jméno Bubbles, zadržoval velké množství plynů a v důsledku toho narostl do dvojnásobné velikosti.

Balónový syndrom

Stav je způsoben vzácným stavem označovaným jako „balónový syndrom“, který postihuje především ježky. Jedná se o nahromaděný plyn pod kůží, což je obvykle způsobeno bakteriální infekcí vyvolanou traumatem. „Plyn nemá kam unikat, takže se hromadí a zvíře se pomalu nafukuje a zvětšuje,“ uvádí veterinární sestra.

Život ohrožující stav

Pro ježka je to život ohrožující stav, bez okamžité léčby může upadnout do šoku, který má často fatální následky. Ale řešení existuje a je v podstatě to nejjednodušší, jaké vás může napadnout. Nezbývalo nic jiného než pomocí injekční stříkačky plyn uvolnit. Nakonec ježek získal zpět svou původní velikost. Rozdíl je šokující.

Ujala se ho veterinární sestra

Ovšem ještě nebylo vyhráno, stále bylo potřeba o ježka pečovat. Byl svěřen do péče veterinární sestry, která u sebe doma provozuje neziskovou stanici pro záchranu ježků. Bubbles dostal léky na úlevu od bolesti a antibiotika k léčbě infekce. Jakmile antibiotika začala účinkovat, bylo na něm vidět obrovské zlepšení.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Theanimalclub.net