Jíst více a přitom hubnout? S následujícími stravovacími pravidly je to možné

Jíst více a přitom hubnout? To je sen každého, kdo zápasí se svoji váhou. Ačkoli to může znít nereálně, jíst více a současně hubnout lze. Ovšem je důležité znát pravidla stravování, která vám to umožní.

Konzumace sacharidů

Spousta lidí ve svých dietách vynechává sacharidy. To není moudré. Výsledkem je, že vašemu tělu chybí nejen živiny, ale také energie pro správnou funkci. Nastane to, že se přepne do jakéhosi úsporného režimu, jenž zpomaluje váš metabolismus. Těch pár sacharidů, které si během diety dopřejete, se uloží pro případ nouze a vy začnete nabírat na hmotnosti. Jakmile ale budete jíst dostatek sacharidů, vaše tělo je spálí mnohem rychleji. Volte především nezpracované přírodní sacharidy, jako je ovoce, zelenina, fazole, luštěniny, sladké brambory, oves, quinoa nebo pohanka.

Zdravé tuky

Jakmile se řekne slovo tuk, všichni si představíme nezdravou tlustou hmotu, která se nám hromadí nejčastěji v oblasti břicha. Tuky jsou ale ve stravě důležité. Pomáhají nám spalovat tělesný tuk, jelikož jej naše tělo používá jako energii v okamžiku, kdy nám dojdou sacharidy. Zdravé tuky naleznete v ořechách, mastných rybách, avokádu, oříškových máslech a přírodních olejích, jako je například olivový olej.

Neomezené množství zeleniny

Zelenina je nejen plná zdravých živin, ale také obsahuje vitamíny a minerály. Rovněž zajistí, že budete mít po delší dobu menší hlad. Bez problémů ji můžete jíst, kolik jen chcete, aniž byste museli řešit kalorie. Proto budete sytí, přitom stále hubnout.

Jezte hodně bílkovin

Bílkoviny jsou dobré pro vaše kosti, nervy a silné a zdravé svaly. Ujistěte se, že asi 20% vaší stravy se skládá z bílkovin. Najdete je v tvarohu, ořechách, vejcích, kuřecích prsou, cizrně a čočce.

Myslete na vlákninu

Vláknina je důležitá pro zdravá střeva a dodává pocit plnosti. To vám umožní snížit příjem kalorií a hubnout. Vláknina je obsažena ve lněném semínku, zelenině, malinách a koření, jako je skořice a kajenský pepř.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Shape.com