Jóga: Cvičení, které dokáže zlepšit váš život v mnoha směrech

Také patříte mezi ty, kteří nahlíželi na jógu skepticky a tvrdili, že to není nic pro vás? Zdá se vám pomalá, nezáživná, příliš náročná nebo naopak máte pocit, že je k ničemu? Teď možná změníte názor. Zde je několik důvodů, proč začít s pravidelným cvičením jógy, i když si myslíte, že se jedná o naprosto zbytečnou aktivitu.

Váš spánek bude lepší než kdy dříve

Jóga velmi dobře pomáhá k dosažení kvalitního spánku. Zvyšuje hormony dobré nálady, pomáhá vyčistit mysl a detoxikuje tělo. Navíc vás také příjemně unaví.

Budete silnější

V průběhu času všechny tyto složité jogínské pozice zapříčiní zásadní rozdíl ve vaší síle, vytrvalosti a pružnosti. Budete se stále zlepšovat a budete silnější a silnější, a to nejen fyzicky, ale i psychicky.

Stále je se co učit

Dokonce i odborníci na jógu a dlouholetí lektoři vylepšují a rozvíjejí své postupy, zjišťují si nové informace a praktiky. Jakmile si osvojíte meditační schopnosti, vaše zkušenosti budou nekonečné.

Konečně budete mít možnost zaměřit se sami na sebe

Pro některé lidi je těžké vzít si čas od práce nebo rodinných povinností. Během jedné hodiny jógy se ovšem naučíte zapomenout na vaše děti, špinavé prádlo, které je třeba vyprat, e-maily, práci a spoustu dalších věcí na seznamu.

Nezáleží na tom, jak jste dobří

Jóga je pro všechny typy těl a úrovně schopností. Můžete patřit mezi pokročilé, ale přesto není třeba umět stát na hlavě celou minutu. Pokud to člověk vedle vás dokáže, jistě nemá v úmyslu myslet zrovna na vás, že on to dokáže a vy ne. Každý je během jógy sám pro sebe.

Zlepší se váš sexuální život

Je to logické. Pokud jste v lepší formě a vaše tělo je pružnější než dříve, zlepší se i váš sexuální život, který je ovlivněn mnoha faktory, které se díky józe vylepší – síla, nálada, celkové zdraví.

Jóga vás donutí meditovat

Osvojit si meditační schopnosti je velmi obtížné, ale díky józe jsou na dosah. Naučíte se dýchat společně s vašimi pohyby, soustředit se pouze na daný okamžik a nakonec k vám meditace přijde sama.

Pocit uvolnění a přizpůsobení

Jakmile začnete odpočívat, uvolňovat se a vaše hodina jógy končí, po veškeré tvrdé práci přijde přizpůsobení a naprosté uvolnění. Je to úžasný pocit, který za to rozhodně stojí.

Jóga vám dopřeje čas

Čas, kdy se věnujete józe, je jen váš. Nikdo po vás nemůže nic chtít, nikdo nevyžaduje vaši pozornost, neruší vás a nic nepotřebuje. Tentokrát celý čas patří jen vám.

Všichni víme, že není snadné vystoupit ze své komfortní zóny, přijít do místnosti plné cizích lidí a dělat věci, o kterých jste ani nevěděli, že je vaše tělo schopné. Ale někdy to, co nás děsí, je přesně to, co potřebujeme. I přesto, že je pro nás celá věc nová, výhody a možnosti, které nám dá, jsou nepopsatelné.

zdroj: www.yogiapproved.com