Kávový lógr má další využití. Pro krásu, zdraví i zahradu

Milujete tureckou kávu? Nebo tu filtrovanou? Potom víte, že vám zbývá takzvaný lógr, který většina lidí vylije do dřezu, nebo ho vyhodí do koše. A věděli jste, že je to chyba? Že má zajímavá využití? To jsou ony.

Pro vlasy

Lógr z kávy může být skvělou volbou pro vaše vlasy. Nejenom že vyčistí je a také vlasovou pokožku, ale dokáže je vyživit celou řadou esenciálních olejů. Doporučujeme u všech barev vlasů, kromě těch výrazně světlých, které mohou být obarveny.

Proti blechám

Má váš pejsek blechy a vy je potřebujete odstranit? Tento parazit nesnáší vůni kávy. Proto lógr smíchejte s čistou vodou a v této směsi vašeho psa vykoupejte. A potom mu dopřejte ještě koupel klasickou. Blecha by měla zmizet.

Mytí rukou

Krájeli jste česnek a jsou vám cítit ruce a běžné mýdlo nezabírá. Není důvod zoufat, jelikož i tady pomůže kávová sedlina. Smíchejte ji s trochou vody, potom aplikujte na ruce, nechte pár desítek vteřin působit a potom opláchněte. Problémy budou minulostí,

Oprava nábytku

Jsou na vašem tmavém, dřevěném nábytku škrábance? Pokud ano, pomocí kávy se jich zbavíte. Sedlinu lehce nařeďte vodou a pomocí odličovacího tamponu krouživými pohyby aplikujte právě na místo, které je poškrábané.

Mytí umyvadla

Vždy jste kupovali jenom drahé a chemické čističe? Tak zkuste přírodní cestu. Kávový lógr smíchejte s trochou vody a vytvořte jednoduchou čisticí pastu. Tu následně naneste na houbičku a můžete se pustit do vyčištění vašeho kuchyňského dřezu.

Péče o rostliny

Nač kupovat drahá chemická hnojiva, když poslouží něco, co má většina lidí za odpad. Je to opět sedlina, kterou přimícháte do vody, kterou běžně zaléváte. Tuto směs následně lijte v běžném množství jak do květináčů, tak samozřejmě také na své záhony.

Čištění krbu

Máte obavy z vymetání popela z krbu? Než se do toho pustíte, posypejte ho trochou vlhké kávové sedliny. Tím výrazně snížíte prašnost a úklid vašeho krbu bude hračka.

Obrázek: Shutterstock