Kopřiva není plevel, ale bylina plná vitamínů. Použít se dá k léčbě celé řady nemocí

Rostlina, která v kontaktu s naší kůži vydává svůj jed a tím nás tzv. popálí. Kůže nám lehce zčervená a po určitou dobu svědí. Jde o proces, kdy se rostlina brání a vypouští tak své žahavé trichomy, které mají nepřítele omámit. Mnoho lidí tvrdí, že právě tento proces má na lidský organismus léčivý vliv, přes bolest, kterou musíme podstoupit. Něco na tom určitě bude, protože kopřiva má opravdu léčivé vlastnosti, které nás mohou zbavit hromady trápení. Dnes se tomu podíváme trochu na zoubek, resp. na trichom.

Plevel nezbytný pro život

Kopřiva dvoudomá je původně vedena jako plevel, který najdeme ve většině našich lesů. I přes to, že se jedná o plevel, lze ji zahrnout mezi léčivé rostliny v mnoha zemích po celém světě. V podstatě jde o univerzální lék, který účinkuje nejvíce na začátku jara. Je také zdrojem chlorofylu, nezbytného pro život a její semena mají obrovskou výživovou hodnotu. Z jejích stonků se dříve tvořily příze a z kořenů přírodní barvivo.

Přírodní zázrak

Složení kopřivy je kyselina mravenčí a velké množství vitaminů. Díky přítomnosti aminokyselin se jedná o účinnou rostlinu s bílkovinami, kterou konzumují převážně zvířata. Kopřiva se užívá v tradiční medicíně při léčbě různých částí těla. Stejně tak se kopřiva používá jako tonikum a hemostatika, díky přítomnosti vitaminu K. Má také vlastnosti, které pomáhají řešit leckterá gynekologická onemocnění. Regeneruje poškozené tkáně a má spoustu dalších zajímavých schopností.

Na cukrovku i vlasy

Už jsme se zmínili, že kopřiva dokáže léčit různá gynekologická onemocnění a onemocnění v této oblasti vůbec. U žen je schopná léčit děložní fibroidy, děložní myomy a děložní krvácení. Je také schopná pomáhat při léčbě mužského genitálu a používá se na léčbu prostaty. Stejně tak je účinná při léčbě ledvin a ledvinových kamenů. Pomáhá s léčbou diabetes mellitus a pomáhá zabraňovat vypadávání vlasů.

Obrázky: Pixabay