Kovová mýdla dobývají trh. Výhody oproti klasickému mýdlu jsou značné

Představa umývání se kovovým mýdlem je velmi zvláštní, nicméně lidé po celém světě je nakupují v železářstvích a na internetových stránkách asijských prodejců. K čemu je ale kovová a lesklá věc ve tvaru mýdla v domácnosti tak užitečná?

Není mýdlo jako mýdlo

Kovové mýdlo vypadá na první pohled tvarem jako klasické mýdlo. Rozdíl je ovšem v barvě, která je kovově lesklá, a také v hmotnosti, neboť kov je rozhodně těžší než klasické mýdlo. Z praktického hlediska se jedná o nástroj, který nejvíce použijete v kuchyni. Právě díky kuchyňskému využití se stala tato pomůcka tak oblíbenou.

Odstraní jakýkoliv zápach

Pokud často pracujete s různými druhy potravin, pak jistě víte, že některé po sobě nechávají silné aroma. Dokonce i po důkladném umytí rukou teplou vodou a klasickým mýdlem, aroma stále cítíte. Důvodem je, že konvenční alkalická mýdla nejsou schopna odstranit těžkou vůni některých potravin. Mimoto taková mýdla mají tendenci vysušovat pokožku, čímž následně může snadněji dojít k jejímu poškození. Kovové mýdlo to však může zachránit.

Vynález 21.století

Jde o jeden z nejnovějších vynálezů 21.století, který s sebou přináší celou řadu výhod: lze si s ním klasicky umývat ruce; lze ho opakovaně používat, tudíž se dá ušetřit za nová mýdla; nezničí se; nepoškodí kůži, protože neobsahuje žádné alergeny; na dotek chladí a je velmi příjemné; a především zabíjí jakýkoliv zápach.

Jeho použití je velmi snadné. Stačí jen pustit vodu, vzít kovové mýdlo a umývat si s ním ruce po dobu 30 až 40 vteřin, jako v případě klasického mýdla. Mýdlo vás tak během chvíle dokonale zbaví zápachu například od česneku, masa, cibule a ryb. Vyzkoušejte ho a uvidíte sami.

Obrázky: FYJ