Léčba nemocných očí nemusí nutně znamenat návštěvu lékaře. Fungují i přírodní metody

Zrak patří mezi nejdůležitější smysly našeho těla, proto je důležité dbát na to, aby byly naše oči v pořádku. Když se objeví nějaký problém a oko onemocní, není nutné hned chodit k lékaři. Často mohou pomoci přírodní postupy.

Zánět spojivek

Pokud se objeví, je dobré smíchat med a vodu ve stejném poměru, do této směsi namočit měkký čistý ručník a ten následně položit na oči a nechat ho působit co nejdéle. Ručník před použitím dostatečně vyždímejte, abyste zamezili tomu, že bude daná medová směs do vašeho oka stékat. To by ho mohlo podráždit. Tento postup opakujte několikrát denně, čímž svým očím ulevíte.

Ječné zrno

Nepříjemný zdravotní problém, na který pomůže teplá voda. Namočte do ní ručník, vyždímejte ho a položte ho přes oko. Takto ho nechte minimálně 15 minut. Potom ručník sundejte a stejný postup opakujte za několik hodin. Druhou možností je použití čajového sáčku, který je předtím standardně vylouhován v hrnku. Ten následně také položte na své zavřené oko a nechte asi čtvrt hodiny působit. Pokut máte problém u obou očí, udělejte si dvojitý čaj.

Zánět víčka

I tady mohou podobně jako v předchozím případě nejlépe pomoci teplé obklady, nebo čajové sáčky. Dokonce je na místě obojí kombinovat. Ručník, který přikládáte na oko můžete namočit ne do vody, ale do černého čaje. Následně lze na oko aplikovat i samotný vylouhovaný čajový sáček.

Léčbu tohoto problému lze urychlit i správnou stravou, kde by měly dominovat ořechy a semena, avokádo, ale i rostlinné oleje, jako je například ten olivový. Tyto potraviny umí dobře potlačovat záněty.

Nejlepší postup je ochrana očí

Ani jeden ze zdravotních problémů není nic příjemného, a tak je dobré problémům raději předcházet. Vyhýbejte se špatnému a špinavému prostředí, používejte ochranu očí a když využíváte čočky, snažte se o co největší hygienu jak při aplikaci, tak při jejich vyjímání.