Levná versus drahá kosmetika – jsou drahé produkty vždy ty lepší? Nebo je to úplně jinak?

Výrok “čím dražší, tím lepší” u některých výrobků platí a u některých je přesným opakem. Jak jsou na tom kosmetické výrobky? To jsme se právě rozhodli zjistit a toto dilema jednou pro vždy vyřešit. Podrobili jsme levné a drahé kosmetické produkty testu, do jaké míry dokáží vytvořit krásný vzhled. Nutno podotknout, že jsme nevěnovali pozornost, jak se prestižní a cenově dostupné kosmetické značky projevují na kůži. Jedná se pouze o to, jak vypadá tvář při použití jednotlivé kosmetiky.

Pleť

Levnější kosmetika (vlevo): Make-up má krémovou strukturu, která se zdá být trochu nedbalá. Nezjemňuje pleť a navíc ji vysušuje. Tvářenka dodává pleti nerovný barevný tón a tvář tak vypadá oranžově.

Make-up – 154,-, tvářenka – 132,-

Dražší kosmetika (vpravo): Make-up velmi dobře zakrývá všechny nedokonalosti pleti a snadno přechází do ztracena. Totéž lze říci o tvářence.

Make-up – 1 188,-, tvářenka – 946,-

Oči

Levnější kosmetika (vlevo): Struktura očních stínů je celkem silná, jemně se roztírá, nebledne, není vrásčitá a ani v sobě nemá žmolky. Oční linky se snadno nanáší a aplikátor má praktické štětiny. Řasenka není celkově vůbec špatná, ale může být trochu hrudkovitá.

Oční stíny – 220,-, oční linky – 165,-, řasenka – 198,-

Dražší kosmetika (vpravo): Oční stíny mají také poměrně silnou strukturu a nejsou vrásčité. Oční linky se zdají být totožné jako předchozí u levnější kosmetiky a řasenka se jemně roztírá bez jakýchkoliv žmolků.

Oční stíny – 1 012,-, oční linky – 704,-, řasenka – 638,-

Rty

Levnější kosmetika (vlevo): Rtěnka má perlový nádech a velmi zvláštní vůni. Nicméně stále vypadá celkem dobře.

Rtěnka – 176,-

Dražší kosmetika (vpravo): Tato rtěnka je matná a má příjemnou vůni. Ovšem zdá se být trochu suchá, což může být problém při aplikaci a rovnoměrném roztírání.

Rtěnka – 770,-

Celkový vzhled

Podíváte-li se na obě fotografie, jistě pro vás bude obtížné určit rozdíl mezi drahými a cenově dostupnými kosmetickými produkty. Nicméně, na rozdíl od drahého make-upu, levný na levé straně způsobuje, že pleť vypadá roztekle a bahnitě.  Ale experiment by nebyl úplný, kdybychom produkty nepodrobili reálným situacím jako je déšť nebo ochutnávka jablka.

Test v dešti

Levnější kosmetika (vlevo): Ačkoli výrobce uvedl, že se jedná o voděodolnou řasenku, sami můžete vidět, že dešti neodolala a roztekla se po tváři. Oční linka se také rozetřela. Make-up se téměř nezměnil, což může být také tím, že se mírně ztrácel už před testem.

Dražší kosmetika (vpravo): Jak řasenka, tak oční linky prošly testem. Zůstaly naprosto stejné a neroztekly se. Drahé oční stíny se, na rozdíl od levných, nashromáždili v záhybu očního víčka. Pleť je zářivá.

Test s jablkem

Levnější kosmetika (vlevo): Barva rtěnky se rozmazala téměř do ztracena.

Dražší kosmetika (vpravo): Barva rtěnky začala mizet od středu rtů, ale stále nevypadá špatně.

Výsledek

    • Dražší kosmetika není vždy lepší než ta levnější.
    • Pokud při výběru kosmetiky přemýšlíte, kde utrácet a kde ušetřit, ohledně make-upu je vždy lepší sáhnout po tom prestižnějším.
    • Jelikož z fotografií není přesně patrný rozdíl mezi levnější a dražší kosmetikou, s klidem můžete vybírat i mezi cenově dostupnými produkty a být krásná na focení.

zdroj: brightside.me