Používáte med pouze do čaje? Jeho využití je mnohem šiřší, může pomoct i vám

Lidé mají často tendenci doufat, že někdo vynalezl kouzelnou pilulku, která vyléčí všechny nemoci. Při hledání takového zázraku se často setkáváme s různými nabídkami farmaceutických firem, které nám slibují skoro nesmrtelnost. Ale pokud chcete zlepšit své zdraví, stačí se podívat na věci z jiného úhlu!

Vezměme například obyčejný med. Víme, že obsahuje mnoho užitečných látek, můžeme ho přidat do čaje jako sladidlo nebo si ho rozmazat na chleba. Mnoho z nás však ani neví, jaká pozitiva může med přinést, pokud ho používáme denně!

Užitečné výhody medu:

1. Čištění pokožky

Med dokonale čistí tělo a odstraňuje z něj škodlivé toxiny. Krom toho má antibakteriální vlastnosti. To znamená, že při pravidelném používání medu bude vaše kůže čistá a krásná!

2.  Hubnutí

Cukr  který med obsahuje, není vůbec stejný jako cukr, který je součástí běžných sladkostí. Použitím medu si nejenom osladíte pokrm, ale také urychlíte svůj metabolismus!

3.  Snížení cholesterolu

V medu není žádný cholesterol, ale konzumací můžete jeho hladinu snížit. Pokud budete jíst tento sladký produkt denně, vitamíny a stopové prvky, které jsou v něm obsaženy budou bojovat proti zvýšení cholesterolu.

4.  Zdravé srdce

Zužování tepen je proces, který přispívá ke vzniku srdečního selhání, poruch paměti a bolestem hlavy. Chcete-li se tomuto riziku bránit, doporučujeme Vám každý den vypít sklenici vody se lžící medu. Med totiž obsahuje antioxidanty, které těmto procesům brání.

5. Zlepšení paměti

Vědci dokázali, že med pomáhá v boji proti stresu, obnovuje antioxidační bariéru těla a zlepšuje paměť. Mozek snadno absorbuje vápník, který je obsažen v medu, čímž se stabilizuje mozková aktivita.

6. Zlepšení spánku

Cukr, který je součástí medu, stimuluje produkci inzulínu. Uvolňuje serotonin, který naše tělo přemění na melatonin. Díky tomuto hormonu usneme rychleji a zapomeneme na nespavost.

7.  Řešení problémů s žaludkem

Pokud každý den jíte lžíci medu na prázdný žaludek, vyvarujete se mnoha onemocněním gastrointestinálního traktu. Díky svým antiseptickým vlastnostem med zničí patogenní bakterie a uzdravuje rány, které se mohou vyskytnout na sliznici žaludku.

8. Snížení stresu

zdroj: sovkusom.ru