Mít kvetoucí orchideje je hračka. Pomůže jim česnek

Říká se, že pěstování orchidejí je velmi náročné. Pravdou je, že pokud jste začátečníci a nemáte žádné zkušenosti, nemusí se vám to podařit. Květina spíše uvadne, než že by vám rozkvetla. Když však dodržíte několik známých triků, dosáhnete požadovaného výsledku, kterým je dokonalý květ. Jak na něj? Stačí použít něco, co máte běžně v kuchyni.

Orchidejím prospívá obyčejný česnek

Je to možná k neuvěření, ale pravda je taková, že orchidejím skutečně prospívá česnek. Ať jste začátečník, nebo zkušený pěstitel, rozhodně ho začněte používat. Ostatně je považován za přírodní antibiotikum, které výrazně prospívá lidskému tělu. Tak proč by nemohl být prospěšný i květinám, které jsou také živé organismy?

Stačí 3 stroužky česneku

Rozhodně ho nepotřebujete moc. Postačí vám jenom 3 stroužky česneku, které prolisujte, nebo takzvaně utřete – ale bez soli. Následně dejte česnek do hrnce, zalijte litrem vody a přiveďte k varu. Když se voda vaří, vypněte sporák a ponechte louhovat. Jakmile voda vystydne, hrnec přikryjte.

Druhý den vodu použijte

Česnekovou vodu nechte odstát zhruba 24 hodin. Jedině tak dokáže česnek uvolnit do vody všechnu svou sílu. Tekutinu ale nebudete používat na zalévání. Vy do ní budete namáčet kořeny orchideje. Vyjměte ji z květináče, opatrně očistěte od zbytku hlíny a namočte ji do česnekového roztoku, který by měl mít, pokud možno pokojovou teplotu.

Ponechte 30 minut a vyndejte

Rostlinu nechte ve vodě zhruba 30 minut. To je dostatečná doba na to, aby dokázala skrz kořeny přijmout jak dostatek vláhy, tak hlavně dostatek látek ze samotného česneku. Ty se vstřebají přímo do kořenového systému a budou mířit do celé rostliny.

Znovu zasaďte a umístěte na správné místo

Nyní orchidej znovu zasaďte, nejlépe do transparentního květináče a do čerstvé zeminy. Umístěte ji také na světelné místo s optimální teplotou. Pokud to uděláte, již velmi brzy by se vám měla odměnit krásnými květy.