Mladá žena z Texasu nikdy neopustila Spojené státy, po mrtvici se však nemůže zbavit cizího přízvuku

FAS (Foreign Accent Syndrome), česky syndrom cizího přízvuku, je velice bizarní fenomén, kdy se probudíte z ničeho nic s zbrusu novým přízvukem. Tento neuvěřitelný stav může člověk prožít, obvykle prodělal-li nějaké těžké trauma jako je například mrtvice. Za pouhých sto let od první diagnózy FAS bylo zdokumentováno zhruba 60 případů. Teď tato nepravděpodobná situace obrátila život jedné ženě z Texasu. Michelle Myersová nikdy neopustila USA, ale z jejího přízvuku takový dojem rozhodně nemáte.

Michelle Myersová tvrdí, že si šla lehnout do postele s nesnesitelnými bolestmi hlavy a poté se vzbudila s naprosto jiným přízvukem. Jednou mluvila s australským akcentem, podruhé s irským, ovšem její nejnovější hlasová identita je jako Britka.

Po několika návštěvách pohotovosti byli lékaři schopni Michelle diagnostikovat FAS.

Na rozdíl od většiny pacientů s tímto syndromem Michelle nezískala svůj vzácný stav poté, co utrpěla mrtvici nebo jiná vážná poranění mozku. Místo toho jsou její akcenty výsledkem hemiplegické migrény. V podstatě jednoduše řečeno, tento typ migrény dokáže mozku navodit stav, jako by došlo k mrtvici.

A zatímco Michelle nemusí mít vůbec tušení, jak dlouho jí zůstane přízvuk ála Mary Poppins, tvrdí, že nejtěžší částí diagnózy je přijmutí skutečnosti, že je nyní součástí jejího života a stejně jako ostatní lidé si myslí, že jde o nějaký vtip, který není k smíchu.

Opravdu zvláštní záležitost, s kterou se tato mladá dáma potýká, a my jí přejeme jen to nejlepší se zvládáním svého nového hlasu.

zdroj: www.viralnova.com