Muž přeměnil pro svou matku garáž na stylový a funkční byt

Jistý muž z Portlandu musel vyřešit zvláštní požadavek své rodiny. Poté, co se mu narodil syn, mužova matka velmi toužila žít v blízkosti svého vnuka. Žít v jednom malém domě bok po boku s matkou nebo tchyní ale nikdy nedělalo dobrotu a tento muž si to uvědomoval také. Nicméně toužil matce její přání vyplnit, a tak zapojil svou kreativitu a šikovnost a vymyslel kulantní řešení. Svou garáž proměnil na plně funkční stylový domek, ve kterém svou matku ubytoval. A výsledek je úžasný.

Jeho matka chtěla být blízko syna, tak jí přestavěl garáž na dům

Američan Martin Brown z Portlandu je zběhlý stavitel a kutil, a proto, když mu jeho matka nabídla hlídání malého syna, rozhodl se pro ni postavit malý domek, ve který proměnil svou dosavadní garáž. V té zařídil plnohodnotný byt vybavený vším, co člověk k životu potřebuje. Zanechal jen obvodové zdi a betonovou podlahu. Všechno ostatní ale předělal.

Protože se garáž nachází velmi blízko dvou sousedních domů, rozhodl se umístit okna na střechu, protože z boku by směřovala do zdi, což není ani hezké, ani komfortní. Dalšími okny osadil průčelí domu spolu s velkými prosklenými francouzskými dveřmi, díky kterým dům působí prostorně a vzdušně.

Na malém prostoru je veškeré vybavení

Když vstoupíte dovnitř domku, octnete se v malém obývacím pokoji s pohovkou a konferenčním stolkem a krbovými kamny. Za prostorem obývacího pokoje se pak za barovým pultem nachází prostorná kuchyně, která nepostrádá žádné potřebné vybavení. K dispozici má stará žena i plně funkční koupelnu.

Díky tomu, že je budova garáže poměrně vysoká, zbyl prostor na vytvoření polovičního patra, do kterého se vystoupá po několika dřevěných schodech za kuchyní. Nahoře se nachází prostorná dvojpostel a dokonce i knihovnička se čtecím koutkem.

Celkově se Martinu Brownovi podařilo dostat obývací pokoj, kuchyni, koupelnu a ložnici na plochu o pouhých 13 čtverečních metrech. Díky proskleným dveřím a luxusnímu vybavení vypadá dům velmi prostorně a elegantně.

Obrázky: Video still