Na Galapágách byl učiněn jedinečný objev. Obří želvy, které měly být 100 let mrtvé

Galapágy jsou jedinečným místem, které láká na nádhernou přírodu. A to nejenom na zcela úchvatnou floru, ale také ne zcela dokonalou faunu. A právě té se týká i tato unikátní informace. Právě zde byl objeven živočišný druh, o kterém se myslelo, že je již více než 100 let mrtvý.

 Od roku 1906 na seznamu vyhynulých zvířat

Toto zvíře bylo na seznam vyhynulých zvířat zapsáno již v roce 1906. Už v tu dobu vědci nenašli jeden jediný exemplář, a tak uvedení do tohoto seznamu bylo doslova nevyhnutelné. Více než sto let si tedy jak vědecká obec, tak laická veřejnost myslela, že toto zvíře již nežije.

Došlo ke dvěma objevům

Že to se zápisem na seznam vyhynulých druhů nemusí být zase až tak horké, to jasně dokazovaly hned dva objevy. Ten první byl uskutečněn v roce 2006 a jednalo se zbytky rostlin, které byla s největší pravděpodobností okousaná právě tímto zvířetem. Druhý objev byl učiněn v roce 2015. Zde se jednalo o zbytky exkrementů.

Expedice po stopách želv

Na základě těchto objevů byla v roce 2018 uskutečněna velmi rozsáhlá expedice, která měla jeden jediný důvod. Jejím cílem bylo dokázat, že tyto obří želvy na Galapágách stále ještě žijí. Možná si řeknete, že tato želva je pomalá a velká, a tak nemusí být problém s jejím nalezením. Opak je ale pravdou. Je to jako hledání jehly v kupce sena.

Byla objevena

Expediční tým tušil, že se blíží ke zdárnému cíli. Našel místo, kde by se želva mohla ukrývat. A tak monitoroval dané místo, až se ozval radostný hlas jednoho člena týmu, který želvu uviděl. V tu chvíli bylo jasné, že expedice byla úspěšná.

112 let stará želva

Nalezena byla želva, jejíž věk je odhadován na 112 let. Jde o dospělou samici o zhruba 55 centimetrech. Fyzicky byla velmi zdravá a vitální, a to hlavně díky dostatku potravy, kterou jí lokace nabízí. Samotná expedice tím však nekončí, jelikož tým se chce na místo vracet a hledat další a další. Věří, že zde jsou.