Na hnojení rostlin jsou nejlepší kvasnice. Prospějí doma i na zahradě

Bez hnojení se neobejde žádná rostlina. Je to právě hnojivo, které jim dodá potřebné látky, díky kterým mohou být silné, mohou být také zdravé a krásné, nebo mohou mít bohatou úrodu. A jak hnojit správně?

Na chemii zapomeňte

První naše rada vás možná překvapí. Rozhodně nedoporučujeme používat chemii, kterou dnes obsahuje řada prodávaných hnojiv. Může být zdraví nebezpečná. Raději vsaďte na hnojivo přírodní.

Stačí kvasnice

Připravit si přírodní hnojivo nemusí být nijak složité. Stačí vám k tomu v podstatě jenom dvě věci. Tou první věcí je voda a tou druhou věcí jsou kvasnice. Nikoliv ty sušené, ale ty čerstvé, které se používají jako základ těsta a vzniká z nich takzvaný kvásek. Kromě toho že fungují je jejich unikátem také to, že vás vyjdou jenom na pár korun.

Příprava hnojiva

Je to velmi jednoduché. Když víte, že potřebujete jenom droždí a vodu, stačí už znát pouze poslední věc. A tou je ten správný poměr. Ten by měl být 1:5. Tedy jeden díl kvasnic na pět dílů vody. Rozmícháním droždí ve vodě byste měli vytvořit lehce nahnědlou směs, kterou stačí jenom aplikovat. A tím pro rostlinu uděláte to nejlepší, co se dá.

Aplikace

Ani aplikace není nic složitého. Vhodné je použít rozprašovač, do kterého směs droždí a vody nalijete a potom aplikujete přímo na ty rostliny. Pokud vám směs zbude, tak s ní rostlinu ještě rovnoměrně zalijte.

Pro jaké rostliny je směs vhodná?

A pro jaké rostliny je toto přírodní hnojivo nejlepší? Doporučujeme jakékoliv druhy květin, jak ty na zahradě, tak ty doma v květináči. Dále to jsou ale i ovocné stromy a keře. Nezapomínejte ani na zeleninu, hlavně potom na okurky, rajčata, stejně jako na papriky.

Obrázky: Pixabayí