Nadšenec proměnil svůj domov v opravdový kočičí ráj

Zvířecí milovníci dokážou pro své svěřence udělat první poslední. To už se dávno ví. Někteří lidé však ve své lásce ke zvířatům docházejí tak daleko, že jejich pohodlí přizpůsobí celý svůj život. Jedním z takových lidí je i jistý Peter Cohen z americké Kalifornie, který svým kočičím kamarádům přizpůsobil celý svůj krásný a luxusní domov. Muž začal poskytovat útočiště všem kočkám bez domova z okolí, aby tím zabránil jejich nehodám a úmrtím. Vytvořil tak ze svého domu kočičí ráj, ve kterém mají jeho čtyřnohé spolubydlící jedno veliké hřiště.

Kočky mají přístup všude, i na záchod a do kuchyně

Interiér na první pohled obyčejného domu je zevnitř naprosto neobyčejný. Luxusní kamenné prvky doplněné o spoustu živých rostlin dodávají bydlení takřka tropický nádech. Kromě toho je zde ještě jeden zvláštní prvek: všudypřítomné rampy, mosty, spirály a prolézačky pro kočky, které se táhnou po všech stěnách a stropech v celém bytě.

Kočičí prolézačky nechybí ani v jedné jediné místnosti. Mosty se táhnou v koupelně i nad záchodem, obří točitá rampa kolem škrabacího sloupu se sisalovým provazem sestupuje od stropu až k zemi i v kuchyni. Mezi jednotlivými místnostmi kočičí trasu propojují menší otvory, většinou ve výšce u stropu, které jejich autor ozdobil různými zvířecími motivy. Většinou jde o otevřenou zubatou tlamu žraloka, tygra nebo jiných dravců. Zuby při průchodu kočky jemně škrábou po zádech a je prý často k vidění, jak kvůli tomu procházejí skrze otvor tam a zpátky.

Kočky zachránil před útulkem

Pelíšky na spaní mají koťata vytvořené v ložnici zdejších obyvatel. Nepříliš vysoko nad hlavami lidských spáčů vedou cestičky až k hlavní květinami ozdobené rampě, kde se nacházejí místa na spaní pro všechny chlupáče v domě. A že jich tady je! Se svým majitelem sdílí domácnost v současnosti celkem 14 koček, které Peter zachránil před umístěním v útulku.

Pokud vás zajímá, kolik peněz do svých zvířecích miláčků Peter Cohen investoval, pak se ani tímto údajem netají. Výstavba chodníků, balustrád, mostů a ramp jej vyšla na téměř 50 tisíc amerických dolarů, což je v přepočtu více než milion korun. A tomu už se říká opravdová láska ke zvířatům.

Obrázky: Video still