Nadýmání a plynatost vyřeší úprava stravy. Stačí přidat trochu oleje

Nadýmání, stejně jako plynatost jsou zdravotní problémy, které mají vliv jak na fungování našeho organismu, tak mají i společenský přesah. Nikomu není moc příjemné, když má nafouklé břicho, nebo když trpí únikem plynů. Jak oba problémy vyřešit přírodní cestou?

Jsou jídla, která je třeba vynechat

Aby k plynatosti a k nadýmání obecně nedocházelo, je dobré upravit svůj jídelníček. Základem je myslet na prevenci a vyřadit z něho vše, co by v něm prostě nemělo být. Na první pohled jde i o běžné věci. Problémové jsou veškeré luštěniny, dále také zelí, brokolice, ale i květák nebo řepa. Z ovoce je problém švestka nebo broskev.

Problémy však mohou způsobovat i další potraviny, jako jsou sladidla, ale třeba i jako jsou potraviny celozrnné. Dále dejte pozor také na fruktózu, která také patří mezi to špatné.

Čím problémy zastavit?

Co nejíst již víte. A co vám naopak pomůže k tomu, aby vás nadýmání a také plynatost netrápila? Jsou to oleje. Které konkrétně, na to se podíváme.

Heřmánkový olej

Prvním osvědčeným pomocníkem je heřmánkový olej. Ten dokáže snižovat záněty ve střevě, ale umí také pomoci při nevolnostech, při průjmech nebo při bolestech. Kromě tohoto má také velmi dobré detoxikační účinky.

Kmínový olej

Pro svou vůni i chuť je skvělý do různých jídel. Zde můžete využít i jeho prospěšnou sílu. Kromě nadýmání a plynatosti umí snižovat různé koliky, řeší syndrom dráždivého trakčníku a pomáhá také při průjmech. Pokud olej nemáte, zkuste alespoň žvýkat kmín.

Zázvorový olej

I tento olej pomáhá. A to také při nevolnostech, při nechutenství, ale i při bolestech břicha. Pro své přirozené složení dokáže také optimalizovat trávení, stejně jako umí bojovat proti různým zánětům.

Mátový olej

Má skvělé zklidňující účinky, což je první důvod, proč je na místě ho využít. Zklidní jak žaludek, tak i střeva. Samozřejmě umí pomoci i při plynatosti a nadýmání. Navíc skvěle voní a chutná, a tak se do řady jídel dokonale hodí.

Obrázky: Pixabay