Navlékněte jehlu za 3 vteřiny. Vystačíte si s pouhým třením o dlaň

Jistě to znáte. Čas od času potřebujete něco zašít a opravit. Samotné šití nebývá problémem, ale co provléknutí nitě uchem jehly? To už může být celkem velký oříšek. Pokud je součástí vašeho šitíčka také takzvaný navlékač, můžete mít vyhráno. I když ani ten není stoprocentní. Jde o poměrně široký drátek, který se ne vždy vejde do úzkých jehel. A tak jste opět tam, kde jste byli. Ale nezoufejte, je tu ještě jeden, mnohem jednodušší postup.

Na trápení zapomeňte

Řešením sice může být to, že si vezmete velkou jehlu s pořádným uchem. Ale potom budou na vašem spravovaném oblečení vidět poměrně velké vpichy od jehly, což také není stav, kterého chcete dosáhnout. Vy potřebujete použít co nejmenší jehlu a jejím uchem provléknout klasikou nit. Pokud neznáte tento unikátní postup, budete se trápit neustálým stříháním, sliněním, snahou ji provléci a když už to bude vypadat nadějně, zjistíte že nit jde stejně vedle. Pokud se nechcete takto trápit, náš následující postup vám pomůže.

Položte jehlu na dlaň a třete

Jednodušší už to být nemůže, to nám věřte. Až se tento postup naučíte, na klasický navlékač si už ani nevzpomenete. Jediné, co je třeba udělat je natáhnout nit na vaši dlaň. Potom vezměte jehlu a začněte s ní o kousek nitě třít. A to tak, aby to bylo právě tou částí, kde je ucho jehly. To vše na vaší dlani. Tento postup rozhodně nebudete dělat dlouho. Postačí pár vteřin a bude hotovo.

Nit je tam kde má být

Po pár pohybech si všimnete, že je nit tam kde má být. V tu chvíli máte vyhráno. A dokonce se vám povedlo takzvané dvojité protažení uchem jehly. Pokud jde o šití nějaké namáhané části, můžete klidně použít i to. Pokud jde o něco běžného, tahejte za jeden konec tak dlouho, dokud se nevyvlékne a nit v jehle bude připravena tak, jak má být. A co potom? Samozřejmě klasický uzlík a již se můžete pustit do šití.