Nebezpečná místa naší planety, kterým byste se měli raději vyhnout

Všichni v sobě máme kus cestovatele, ať už cestujeme po světě nebo po naší zemi. V tomto článku ale najdete místa, která by nás mohla stát život. Možná si řeknete, že něco tak krásného nemůže být nebezpečné. Sami uvidíte.

Somálsko

Pravděpodobně jste slyšeli příběhy o pirátech v somálských vodách a jsou také pravdivé. Ovšem v současné době nejsou největší hrozbou piráti. Teroristická skupina al-Shabaab je na vzestupu a získává kontrolu nad velkými městy státu. Tato skupina pokračuje v dokazování své moci tím, že proniká do oblastí kontrolovaných vládou a nese s sebou smrtící útoky. Země je také na pokraji hladomoru, který jistě povede dále k hladovění a masové migraci.

Mount Hua, Čína

Mount Hua je západní hora Pěti velkých hor v Číně a má dlouholetou historii náboženského významu. Je to nádherné místo, ale udělat si výlet 6 km na vrchol hory také velice riskantní, protože z něho možná nebudete moci sestoupit zpět. Jedná se o velmi nebezpečné místo, jelikož turisté se musí projít po dřevěném prkně, v kterém jsou otvory. Deska je široká pouze pár centimetrů a připevněna na straně hory. Poskytuje málo prostoru a procházet se dá pouze po jednom návštěvníkovi. Přestože budou turisté připoutáni k postroji, dojde-li k pádu, čeká vás jistá smrt.

Peru

Peru je synonymem pro starověké civilizace jako je Macchu Pichu. Možná si pomyslíte, co může být špatného na potulování se po tak krásně zachovaných místech. Nezapomínejte, že pokud náhodou sejdete z turistické stezky, čekají na vás husté lesy, kde se můžete snadno ztratit. Drogový kartelové a teroristické skupiny mají velmi silný vliv v této oblasti a vy se můžete ocitnout ve špatný čas na špatném místě. Pobřežní oblast Peru je silně náchylná na přírodní katastrofy jako je zemětřesení, sesuvy půdy, povodně, tsunami a sopky. Pokud plánujete navštívit toto místo, přijměte všechna nezbytná opatření a dodržujte bezpečnostní pokyny.

Filipíny

Není pochyb, že Filipíny jsou velmi fascinující místo, ale i přesto by bylo moudré držet se od něj dál, alespoň do té doby, dokud se zde vyskytují velice vlivné a bezpečnost ohrožující teroristické skupiny. Abu Sayyaf, jedna ze čtyř aktivních teroristických organizací, obléhá Marawi. Filipínská armáda je příliš zranitelná na to, aby požádala o pomoc americkou armádu bez svolení svého prezidenta. Navíc byla země prohlášena za ohroženou přírodními katastrofami jako jsou hurikány, sopky a zemětřesení.

Rido de Janeiro, Brazílie

Řekne-li se Rio de Janeiro, v mysli se nám automaticky vybaví obraz Ježíše Krista. Jedná se o další krásné město, které kdysi nebylo příliš populární díky loupežím a podvodům. Přestože se město stalo celkem bezpečným a hostilo poslední olympiádu, nemůžeme s jistotou říci, že můžete svého průvodce nechat doma a volně se pohybovat po městě. Vysoký počet turistů je stále okrádán a stává se obětí podvodníků.

Venezuela

Venezuela je jako splněný sen s nádhernými plážemi vhodnými pro surfování a s nejvyšším vodopádem na světě. Jedinou hrozbou pro turisty jsou protesty, které propukají proti diktatuře jejich prezidenta Nicholase Madura. Často probíhá střelba kvůli potlačení demonstrantů, které pro vás mohou být velice nebezpečné, pokud se dostanete mezi ně. Země také zažívá ekonomickou krizi, jež vede k nedostatku potravin a pitné vody.

Návštívil jste někdo zmíněné lokality? Podělte se s námi o vaše zkušenosti!

zdroj: banter.fun