Nebezpečná vedra pro naše mazlíčky. Rozpoznej život ohrožující úpal u pejska včas

Během letních měsíců teploty stoupají do závratných výšin a zejména v městských betonových džunglích může být horko doslova vražedné. Zejména pro čtyřnohé miláčky, kteří se po světě toulají v teplém kožichu, může být letní počasí i fatální. Své o tom ví jistý Brit, jehož čtyřnohý kamarád během jedné letní procházky v důsledku úpalu zemřel. Proto agentura na ochranu zvířat PETA každoročně varuje majitele psů, aby byli opatrní a zbytečně své mazlíčky nevystavovali teplu při procházkách na rozpálených chodnících.

I zdraví psi mohou vedrům podlehnout

Společnost PETA každoročně shromažďuje zprávy o tom, kolik psů během léta zemře v důsledku úpalu nebo zapomenutí v zaparkovaném autě pod spalujícím sluncem nestíněného parkoviště. Podle této organizace na ochranu zvířat jen v roce 2018 zemřelo v důsledku nadměrných veder osmapadesát zvířat.

V té době organizace zveřejnila britská Královská společnost pro prevenci týrání zvířat smutný příběh muže, jehož pes tragicky zahynul na úpal. Čtyřnožec byl v dobrém zdravotním stavu a netrpěl žádnou nemocí. Přesto když se s ním jeho rodina jednoho odpoledne procházela městem, stejně jako každý druhý den, skončilo to tragicky.

Jeho majitel s ním vyrážel na procházku v devět hodin ráno, kdy bylo 21 stupňů Celsia. Taková teplota sice nezní nebezpečně, nicméně během předchozích dnů byla tepla mnohem větší a pes utrpěl úpal. Pětiletý pes během procházky ztratil vědomí a zemřel.

Lidé nedbají na rizika a dál riskují životy svých psů

„Přes všechna varování týkající se horka je neustále k vidění, jak lidé chodí se svými psy během veder do supermarketů a po rozpálených betonových chodnících. Chápeme potřebu psa být na čerstvém vzduchu, ale mějte na paměti, že vysoké teploty mohou vést k vážným až fatálním problémům,“ varuje společnost pro prevenci týrání zvířat, která znovu a znovu vydává varování ohledně ochrany psů před vedry.

Mějte se na pozoru, pokud pes během veder vykazuje následující příznaky:

  • Těžce lapá po dechu
  • Nadměrná žízeň
  • Skelný pohled
  • Světle nebo naopak tmavě červený jazyk nebo dásně
  • Slabost
  • Zvýšená srdeční frekvence
  • Záchvaty
  • Nadměrné slinění
  • Bezvědomí

Obrázky: Freepik