Nečekaně praktické využití vlásenek v domácnosti

Pokud jste hrdou majitelkou dlouhých vlasů, zřejmě máte někde doma krabičku plnou vlásenek, jimiž zajišťujete své drdoly a jiné typy účesů. Jestlipak jste ale pomyslela na to, že by tyhle ohnuté drátky měly v domácnosti také jiné využití?

Uzavírání sáčků

Obaly od rýže, těstovin, pytlíky se solí a jiné další obaly, které využíváte vesměs pro skladování potravin se sice snadno otevírají, ale už hůře jdou zavřít. Většinou se pro tyto účely využívají speciální plastové uzávěry, které jsou dostupné za menší nebo větší peníz. Sáčky jdou ale uzavřít i mnohem levnějším způsobem, a to sponkami do vlasů, které jsou pro tyto účely jako stvořené. Prostě jen zatočte vrchní část sáčku do roličky a zajistěte jednou nebo dvěma vlásenkami. Jsou dostatečně pevné na to, aby zamezily přístupu vzduchu a obsah sáčku tak udrží déle čerstvý.

Záložka do knihy

Kolikrát už se vám stalo, že vám záložka z rozečtených stránek vypadla neznámo kam a vy jste nemohli najít místo, kde jste skončili? Nehledě na to, že velmi často ani žádná použitelná záložka není ani po ruce. Můžete ji snadno nahradit tenkou sponkou do vlasů, kterou snadno a pevně uchytíte ke stránce v knize. Tak už nikdy neztratíte rozečtenou stranu a nemusíte se obávat, že vám záložka někde vypadne.

Zajištění konce izolepy

Pomyslete na to, kolik času vám pravidelně zabere najít konec lepicí pásky, když ji zrovna akutně potřebujete použít. Abyste už nikdy nemuseli sotva viditelný konec složitě hledat, můžete použít malou vlásenku na jeho zajištění. Stačí ji vzít a nalepit ji zhruba půl centimetru od kraje. Tak vám nevypadne a páska je tak vždycky připravena k použití.

Vymačkávání zubní pasty

Téměř prázdná tuba zubní pasty vždycky ukrývá dostatečné množství pro několik dalších čištění zubů. Nicméně vymačkat ji ven je kolikrát nadlidský výkon. Za tímto účelem můžete použít pevnou vlásenku, kterou uchytíte na konec tuby a pomalým pohybem ji posouváte směrem vzhůru. Tak zajistíte, že vymačkáte všechny dostupné zbytky zubní pasty z tuby ven a už navždy zamezíte jejím plýtváním.

Přidržení hřebíku

Pokud už jste někdy zatloukali drobný hřebíček, který ne a ne udržet na správném místě a nejednou jste se při tom klepli kladívkem do prstu, možná jste už přemýšleli, kterým vhodným nástrojem byste si poradili. Odpověď je: pérko do vlasů. Jeho tvar je k přidržení hřebíčku ideální a zároveň vám její minimalistická velikost nebude překážet při správném zatloukání.

Obrázky: Tips Weetjes