Nedostatek vitamínu D může způsobovat velkou bolest i náchylnost k nemocem

Pokud se vaše tělo začne chovat zvláštně, musí to mít nějaký důvod, který je třeba odhalit. Ne vždy k tomu potřebujete asistenci lékaře. Pokud se podíváte na výčet těchto příznaků, a přiřadíte je ke své osobě, zjistíte, že vám může pouze chybět vitamín D.

Nadměrné pocení

Jste v místnosti s optimální teplotou, a přesto se potíte? Pokud ano, může za to vitamín D. Hlavně tedy jeho nedostatek. Často se začnete potit na vaší hlavě. Tedy na čele, na temeni, na lícních kostech a také na krku.

Bolesti kostí

Díky vitamínu D tělo dokáže dobře nakládat se získaným vápníkem. Když vitamín chybí, využijete ho podstatně méně. A to se může projevit právě na tom, že vás začnou bolest jak vaše kosti, tak i vaše klouby. A není to nic příjemného.

Bolesti svalů

Nejenom kosti a klouby budou bolet. Budou bolet také vaše svaly. Je to mimo jiné také tím, že se svaly hůře regenerují po fyzické aktivitě, stejně jako může docházet k tomu, že se snižuje kvalita svalové hmoty. Pokud sportujete, je dobré dávky daného vitamínu hlídat§.

Náchylnost k nemocem

Zdá se vám, že snadno chytíte rýmu, kašel a chřipku? Pak máte oslabenou imunitu. A to způsobuje nedostatek tohoto vitamínu. Právě tento vitamín je základem pro bezproblémovou obranyschopnost. Doplňte ho a vyhnete se běžným chorobám.

Únava a slabost

Nic neděláte, a přesto se cítíte unavení? A když něco dělat začnete, tak se cítíte ihned zesláblí a musíte přestat? Problém hledejte v nedostatku tohoto vitamínu. Jak proto že souvisí s vašimi svaly, tak i proto, že nedostatek narušuje váš bezproblémový spánek, kde načerpáte energii nejlépe.

Hojení ran

Škrábli jste se a zdá se vám, že hojení obyčejné drobné ranky trvá nějak dlouho? Zkuste zvýšit dávku daného vitamínu a uvidíte sami, jak se kůže začne rychle regenerovat. Najednou škrábanec a další běžné zranění zmizí už za pár dní.