Nejextrémnější místa na Zemi – pro někoho turistická atrakce plná adrenalinu, pro jiné životu nebezpečná místa

Přemýšleli jste někdy, jaká nejextrémnější místa mohou na Zemi existovat? Vždy je zajímavé objevovat nové kouty naší planety, obzvláště když se mohou pyšnit některým „nej“. Zatímco některá místa by mohla představovat zábavnou turistickou atrakci, jiná se mohou ukázat jako velmi nebezpečná. A tady jsou!

Andělské vodopády, Venezuela

Andělské vodopády ve Venezuele představují nejvyšší nepřerušený vodopád na světě. Voda se spouští z výšky 984 m a nepřetržitý pokles je dlouhý 806 m. Pro představu, vodopád je asi 3x vyšší než Eiffelova věž.

Hora Mount Thor

Hora, jež si díky své síle vysloužila jméno podle norského boha hromu Thora, má nejdelší vertikální pokles na Zemi o rozměrech 1 249 m.

Kruberská jeskyně

Jeskyně se nachází v blízkosti Černého moře a Arabského masivu a je to nejhlubší jeskyně na světě. Její začátek představuje malou dírku, která klesá do hloubky 2 197 m.

Oymyakon, Rusko

Při teplotách dosahujících 88 stupňů pod nulou se jedná o nejchladnější obydlené město na Zemi. Zřejmě nemusíme zmiňovat, že život na takovém místě je velmi nebezpečný.

Mt. Kilauela, Havaj

Jedna z nejaktivnější sopek, v jejíž blízkosti se rozhodně nechcete ocitnout. Jeden z jejích výbuchů zničil až 200 budov.

Černobyl

Přestože je Černobyl lidem neustále připomínán a vítá turisty z různých částí světa, není to zrovna příjemné prostředí pro návštěvu. Při výbuchu radioaktivního odpadu muselo být evakuováno asi 100 000 lidí. Teď se jedná o rozpadlé město duchů.

Salar de Uyuni, Bolívie

Solná plocha, která se rozprostírá tak daleko, jak jen oko dohlédne. Měří 7 242 km2 a jedná se opravdu o jedinečné místo. Nicméně dostat se sem jako turista není vůbec snadné. Cesty sem žádné nevedou a noci jsou v zimě nesmírně chladné.

Severní Korea

Zřejmě není extrémnější místo na Zemi než Severní Korea s totalitním režimem, který nechává vyhladovět své občany, uvězňuje lidi do smrtících pracovních táborů a stále vylepšuje své jaderné schopnosti.

Mong Kok

Část Hongkongu čtvrť Mong Kok je tím nejhustěji osídleným místem na planetě se 130 000 obyvateli na 1 km2.

Železná hora, Kalifornie

Železná hora v Kalifornii je silně znečištěná kyselými řekami, kyselou solí a bakteriemi z důlních zdí. Koncentrace znečištění a kyseliny ve vodě může spálit lidskou kůži a roztavit látku. Jedná se o tak nebezpečné místo, že NASA poslala kdysi do dolu robota a už ho nikdy nikdo nespatřil.

zdroj: list25.com