Nejpozoruhodnější silnice světa, některé jsou pouze pro odvážlivce

Pohled na kouzelný výhled z okýnka auta vždy dělá výlet příjemnější, ovšem existují cesty, které na nás nejen zapůsobí, ale skrývají také mnohá nebezpečí. Pokud se rozhodnete vyjet na některou z našeho následujícího seznamu, můžete se ocitnout na kraji propasti nebo riskovat utopení.

Přinášíme pár neuvěřitelných silnic, které představují výzvu vaší odvaze.

Skardu Road, Pákistán

Skardu Road, velkolepá a nebezpečná horská silnice, se nachází v Gilgit Baltisan v Páskistánu. Dlouhá je 167 km a začíná na dálnici Karakoram v Gilgitu ve výšce 1 494 m n. m. Vede podél řeky Indus a končí v hlavním městě okresu Skardu, které nese stejné jméno, ve výšce 2 227 m n. m. Cestu postavili inženýři pákistánské armády společně s čínskými inženýry v roce 1982.

North Yungas Road, Bolívie

North Yungas Road vede z La Paz do Coroico, 56 km severovýchodně od La Paz v oblasti Yungas v Bolívii. V roce 2006 bylo uvedeno, že na cestě se každoročně zabije 200-300 lidí. Dokonce jsou po cestě umístěné i informační značky, kde se nehody staly. Během období dešťů je ohrožená viditelnost a vodní tok může silnici přeměnit na blátivou trať.

St. Gotthard Pass, Švýcarsko

Jedná se o jednu ze dvou hlavních severovýchodních cest přes švýcarské Alpy. Od dob středověku hrála přeprava přes St. Gotthard jednu z důležitých rolí ve švýcarské historii. Většina silnice není ohrazena, což znamená, že by vám stačil jen jeden malý pohyb ke ztrátě života.

Guoliang tunel, Čína

V 70. letech byl tento tunel vytesán podél a uvnitř hory v Číně lidmi žijícími v sousední obci. Zajímavostí ovšem je, že zrovna tunel, ač patří k té nejtmavší části silnice, je nejbezpečnější, protože zabraňuje vozidlům padat z hory dolů. Pokud chcete projet cestu celou, musíte být opatrní, protože je široká pouhé 4 metry.

Taroko Gorge Road, Tajwan

Tajfuny a voda pravidelně zaplavují silnici, která prochází soutěskou a způsobují sesuvy půdy. K tomu, aby toho nebylo málo, spousta horských řek a vodopádů společně se seizmickou činností zhoršují celou situaci na silnici.

Hana Highway, Havaj

Tato úzká dálnice spojuje téměř 60 mostů na ostrově Maui na Havaji. Obrovské množství horských toků a tropických dešťů zaplavuje silnici společně s větry, které způsobují sesuvy půdy. Turisté, kteří se odváží silnici sjet, musí čelit ostrým zatáčkám, ale také si mohou vychutnat krásný výhled na bambusové lesy, vodopády a další krásy tropického ráje. V období od listopadu do května můžete zahlédnout velryby přicházející z Aljašky.

Atlantic Road, Norsko

Cesta připomínající vlny láká několik tisíc turistů ročně. To je také důvod, proč je Atlantic Road klasifikována jako Národní turistická trasa a místo kulturního dědictví. Jízda po této silnici vám poskytne pohled na Atlantský oceán, jehož vlny ale mohou při přílivu zaplavit nebo dokonce srazit vaše vozidlo z cesty.

Tianmen Mountain Road, Čína

Silnice dlouhá 11 km s 99 zatáčkami v úhlu téměř 360 stupňů vede k vrcholu hory. V minulosti se od hory odtrhl obrovský kus kamene a dal vytvořit slavné jeskyni nazvané Nebeská brána.

zdroj: brightside.me