Nekupujte ho. Citron se dá snadno vypěstovat i v květináči

Mnoho lidí má za to, že citrony v našich podmínkách nelze pěstovat. Opak je však pravdou. Ukážeme si, jak to zvládnout velmi jednoduše. Třeba v květináči, přímo ve vaší kuchyni. Základem je jenom správná zemina a také semeno citronu. To najdete v některém z těch koupených. Čím větší a pravidelnější je, tím lépe.

Zasaďte do zeminy

Semeno citronu jednoduše zasaďte přímo do zeminy. Není nutné ani sušení, ani klíčení. Stačí vyhloubit malou dírku, do té semeno citronu vložit a potom ho lehce zahrnout okolní zeminou.

Zalévejte

Semeno bude ke svému klíčení a růstu potřebovat dostatek vody. Hned po zasazení nezapomeňte na zálivku, kterou pravidelně kontrolujte a doplňujte. Nemělo by dojít k tomu, že by zemina kompletně vyschla.

Zakryjte potravinovou folií

Nyní je třeba vytvořit vlhko a teplo. Proto je nutné váš květináč zakrýt potravinovou folií a umístit ho na teplo a světlo. V létě klidně ven, během zimy například na okno, nad zapnutá radiátor.

Dopřejte rostlině dostatek světla

Jakmile se začne klubat rostlina, je třeba zajistit jí dostatek světla. Citron potřebuje minimálně 8–10 hodin světla denně. Zvažte proto, na jaké místo květináč umístíte. Pamatujte i na to, že umělé světlo to sluneční nikdy nenahradí.

Pravidelně hnojte

Není to jenom voda a světlo. Citron bude potřebovat i dostatek výživy. Nezbytností je proto také pravidelní hnojení. Ideálně přírodním hnojivem a ve správných dávkách, aby bylo zaručeno, že rostlinu nespálíte.

Začnete ve správný čas

Už plánujete, že se vydáte koupit citron? Ještě s tím raději počkejte, jelikož ideální čas k tomu, abyste začali s pěstováním, je začátek jara. Teploty stoupají a slunečních dní je čím dál více. To je pro vaše potřeby ideální stav.

A rada na závěr? Zasaďte více semen

Může se stát, že některá semena nevzejdou. Proto je dobré zkusit jich zasadit více, do jednotlivých květináčů. I když by vyrostly všechny, mít více citronů není nikdy na škodu.