Nekupujte nekvalitní čísnký česnek. Takhle snadno si ho vypěstujete i doma

Čínský česnek je znám svou nekvalitou, zatímco ten český vysokou cenou. Jak z toho ven? Poměrně jednoduše. Naučíme vás triky pro pěstování česneku i v případě, že nejste majiteli zahrady. Tento postup bez problémů zvládnete i když bydlíte v bytě.

A proč ho pěstovat? Jedná se o silný antioxidant, dobrý zdroj vitamínů B nebo C, stejně jako pomocník při tlumení zánětu, regulaci krevního tlaku, nebo snaze snížit cholesterol, nebo posílit imunitní systém.

První česnek je třeba koupit

Jednou však česnek přece jenom koupit musíte. A to ten první, který zasadíte. Zde doporučujeme koupit ten český, silný a kvalitní. Přesně takový vám potom vyroste. Jde tak i investici, která se vám mnohonásobně vyplatí.

Zasazení je snadné

Nejprve česnek rozdělte na jednotlivé stroužky, které následně oloupejte. Když máte, seřízněte jejich konec. Potom už je stačí zatlačit tímto uříznutým koncem do zeminy. A to jenom několik centimetrů hluboko. Sázejte je dále od sebe, abyste jim dali dostatek prostoru.

Půdu udržujte vlhkou

Důležité je také udržovat půdu dostatečně vlhkou. Právě dostatek vody je tou nejlepší podmínkou k tomu, aby váš česnek začal bez problémů, a hlavně dobře klíčit. To poznáte tak, že se začnou objevovat malé zelené klíčky, které budou jako stonky růst stále výše.

Zalévejte a hnojte

Jakmile už česnek roste stále více, je to známka toho, že se vám pěstování česneku daří. V tuto chvíli je třeba už jenom pravidelně zalévat a pravidelně hnojit, aby měl dostatek živin. Horní zelená část bude růst stále výše, zatímco pod zemí se bude z jednoho stroužku tvořit celá hlava.

Sklízet lze postupně

V domácích podmínkách není problém sklízet česnek postupně i v rámci několika týdnů. Nejlépe tak, jako ho budete potřebovat. Pokud sklidíte česnek najednou a nespotřebujete ho zhruba během týdne až dvou, je nutné ho nechat důkladně usušit, jinak hrozí, že byste ho mohli znehodnotit.