Nekupujte vánoční dekorace. Originální věnec z ramínka zvládnete za pár minut

Vánoční dekorace nemusíte nutně kupovat. Je možné si je také vyrobit svépomocí. A že je to jednodušší, než si myslíte, to vám ukážeme. Představíme vám postup, jak si vyrobit originální vánoční věnec ze starého již nepotřebného ramínka a několika ozdob. Že to nejde? Podívejte se, že ano.

Vezměte staré ramínko

Otevřete skříň a podívejte se, zda zde není ramínko, které již nepoužíváte. Musí se jednat o to drátěné. Dnes už se hojně využívá plast nebo dřevo, a tak se dá očekávat, že ho zde najdete někde na samotném kraji a bude na něm pověšeno oblečení, které už nenosíte. Outfit dejte jinam a ramínko použijte.

Vytvořte kruh

Drátěná ramínka mají nevýhodu v tom, že nemají až tak velkou nosnost, ale mají výhodu v tom, že se dají snadno tvarovat. A to i ručně. Proto ho vezměte do ruky a snažte se z něho vytvořit ten správný tvar. Budeme tvořit vánoční věnec, a tak je jasné, že tím správným tvarem má být kruh. Snažte se o přesnost, ale zároveň se nebojte drobných nedokonalostí. Ty se jednoduše skryjí.

Začněte navlékat vánočné ozdoby

Když má ramínko požadovaný tvar, můžete začít navlékat jednotlivé vánoční ozdoby. Jsou to ty, které se už nevejdou na stromeček a kterých doma jistě také máte více než dost. Nebojte se kombinovat různé druhy, jelikož fantazii se v tomto směru meze rozhodně nekladou. Používat lze kouličky různých tvarů, různých velikostí, ale i barev. Zde vám necháme zcela volnou ruku.

Přidejte pár ozdob a je hotovo

Vaše práce se chýlí ke konci a váš originální vánoční věnec začíná dostávat reálnou podobu. Nyní už ho stačí jenom dozdobit. Hodí se například jedna velká mašle, nebo několik menších. Opět je na vás, co máte po ruce a co použijete. Když je hotovo, stačí už jenom přemýšlet nad tím, kam ho umístíte. Ať to bude kamkoliv, jisti si můžete být tím, že dokonale navodí vánoční atmosféru a každý kdo k vám přijde na návštěvu vám ho bude závidět.