Neměl kam zasadit bylinky, tak vyrobil květináče z požární hadice

Pěstování bylinek je velmi populární. Jsou nenáročné a dokážou perfektně ovonět a také perfektně ochutit jídlo. Co když nemáte už žádné volné květináče, a přesto máte mnoho semen, které chcete zasadit? Není třeba zoufat. Květináče si můžete vyrobit. A pomůže vám k tomu něco úplně obyčejného.

Stará požární hadice

Tím, co budete potřebovat, je jenom stará požární hadice. Opatřit si ji nebude až tak velký problém, jelikož ty nepoužívané se běžně vyhazují. Takto je dostanete vy a místo toho, aby končila na skládce, pro ni najdete ještě jedno velmi zajímavé a unikátní využití. Vyrobíte si s z ní květináče. Potěší vás i celkové náklady, jelikož ty budou v podstatě nulové.

Hadici nařežte

Když máte hasičkou hadici, můžete ji nařezat. Velikost jednotlivých dílů je jenom na vás a určuje to, jak bude váš květináč hluboký. A jelikož máte v plánu pěstovat bylinky, tak vám plně postačí menší, které budou mít hloubku zhruba 15–20 centimetrů. To je velikost, kterou z hasičské hadice doporučujeme nařezat. A kolik kusů? Tolik, kolik chcete mít jednotlivých květináčů.

Zašijte spodní část

Nyní je třeba vaše květináče prakticky upravit, aby v nich držela hlína. Nejlepší je spodní část kousek přehnout a zašít. Nebude to nutné po celé délce, jelikož ohyb zajistí, že hlína rozhodně nebude vypadávat. Takto postupujte u každého vašeho květináče, dokud nebudou připraveny k použití.

Zemina a semena

Máte hotovo? Tak zbývá už jenom poslední krok. Na dno každého květináče z hadice dejte trochu kamínků, na ně dejte zeminu a do ní nasázejte takové bylinky, které chcete. A nemusíte zůstávat jenom u nich, jelikož sázet lze klidně i jiné, jak užitkové, tak i okrasné rostliny.

Pověste a starejte se

Když jsou bylinky na svém místě, už stačí květináče umístit na to správné místo. Pokud nechcete, aby vám zabíraly moc místa, je nejlepší jejich pověšení, třeba na dřevěnou konstrukci.