Nenechte se napálit. Při výběru vína je třeba se řídit několika pravidly

Pokud si rádi vychutnáte dobré víno, bude pro vás možná tento článek přínosem. Někteří možná víte, že na trhu se kolikrát objevují vína pochybných kvalit, které s těmi pravými a opravdu kvalitními víny, mají společné jen velmi málo. Nezkušený kupující v oblasti vín se pak snadno nechá napálit nějakým levným patokem, který mu spíše ublíží, než aby mu zpříjemnil život.

Etiketa a korek

Každé víno, které si chcete zakoupit v obchodě, by mělo na své láhvi mít nějakou etiketu, která nám přesně řekne, o jaké víno se jedná. Pokud chcete kvalitní archivní víno, ale etiketa působí velmi nově, pak si dejte rozhodně pozor a raději proveďte další kontrolu. Etikety na starých archivních vínech by měly také vypadat, že pocházejí z dřívějších dob. Zkontrolujte barvu, tloušťku a hmotnost papíru.

Pozornost byste měli při výběru věnovat také korku. Obecně totiž platí, že u kvalitních vín jsou korky většinou starší. Nicméně právě starší korky napovídají o opravdové kvalitě archivního vína. Je-li korek nový nebo dokonce umělý, něco nění v pořádku.

Název, internet, cena

Další důležitou částí při výběru vína je název. Mnohdy totiž obchodníkům stačí vyměnit jedno písmeno na etiketě, a nezkušený jedinec má hned falešné nekvalitní víno. Vždy si proto pořádně přečtěte, co kupujete, abyste později neplakali nad výdělkem. Stejně důležité je dát si pozor na nákupy vína přes internet, protože právě zde je ráj podvodníků. A nakonec si dejte pozor i na cenu. Pokud se vám bude cena zdát nízká, zbystřete. Kvalitní vína totiž obvykle stojí trochu více, nicméně se vždy vyplatí si za ně připlatit.

Obrázky: Pixabay