Každodenní zlepšováky, které vám ušetří čas a udělají život jednodušším

Denní rutiny nás občas mohou stát pot a krev a o čase ani nemluvě. Než se dokopeme, abychom je splnili, několikrát si denní plány upravíme. Jsme naštvaní a nejhorší je, že nás to celé kolo čeká opakovaně. Naštěstí existuje pár malých rad, které nám pomohou všech stihnout a snížit naše úkoly na minimum. Tady je 11 rad a tipů, jak si ulehčit život.

Zalévání květin

Nalijte do plastové lahve vodu a uzavřete. Do víčka vytvořte malé díry a otočte do květináče. Květiny tak samy budou nasávat vodu.

Žehlení prádla

Žehlení prádla za vás může obstarat i obyčejné sprchování. Zavěste své triko, košili nebo bundu na ramínko na sprchový závěs. Pára oblečení lehce narovná.

Mytí nádobí

Položte tortillu na talíř a navrch ingredience. Tímto způsobem zůstane talíř čistý. Zároveň jej také můžete zabalit do potravinové folie. Tip, jak si udělat omeletu, aniž byste zbytečně zašpinili pánev, je vaření v sáčku. Potraviny do něj vložíte a ponoříte uzavřené do vroucí vody na 10 minut. Snídaně bude hotová a navíc vás nečeká po konzumaci žádné špinavé nádobí.

Držení tabletu

Chcete-li sledovat film nebo seriál na vašem tabletu, stačí použít ramínko na kalhoty. Připevníte tablet, kamkoli potřebujete, a můžete se v klidu dívat. Další možností je opět použít sáček. Vložíte telefon nebo tablet a zavěsíte. Kvalita obrazu bude sice horší, ale vaše ruce budou volné.

Chlazení čaje

Aby káva nebo čaj měly přiměřenou teplotu k pití, je třeba jej nechat trochu vychladnout. To občas zabere více času, než potřebujeme. Vložte do hrnku 3-4 čajové nebo polévkové lžíce a zalijte. Ani nemusíte míchat cukr, sám se rozpustí v horké vodě během chvíle.

Nákupní seznam

Psaní rukou s nástupem technologických vymožeností ustupuje. U nákupního seznamu tomu není jinak. Než odejdete do obchodu, vyfoťte si stav vaší lednice, budete tak vědět, čeho není dostatek.

Utírání prachu

Až se opět budete chystat na úklid domu, přidejte do vody trochu kondicionéru na vlasy. Utřete police a stolky a sami uvidíte, že prach mizí dvakrát tak rychleji.

Ukládání věcí na svá místa

Na konci týdne vezměte krabici nebo koš na prádlo a vložte do něj všechny věci, které leží kolem. Budete chodit po domě a jen ukládat na svá místa. Nemusíte tak putovat sem a tam a brát každou věc zvlášť.

Sportování

I když si sami nedokážete absolutně vůbec představit, že byste zrovna vy navštěvovali posilovnu, můžete cvičit doma při činnostech, které vás baví. Pokud například rádi hrajete hry, i cvičení pojměte jako zábavu. Při každé chybě ve hře si nařiďte třeba 10 kliků.

Chlazení nápojů

Že vás nebaví čekat, až váš nápoj bude studený? To není problém, nechte pár skleniček na chvíli v mrazničce. Jakmile do nich nalijete tekutinu, sama se okamžitě ochladí.

Jak se zbavit myší a hmyzu

Máte-li v domě nežádoucí návštěvníky jako jsou myši nebo hmyz, existuje jednoduchý trik. Na místa, kde je těžké je zahlédnout, položte čajový sáček napuštěný mentolem. Škůdci budou strachy bez sebe kolem jen projít. Pokud nejste milovníci čaje, nic se neděje. V podstatě vše, co obsahuje mentol je odpudí. Stačí použít mentolový sprej.

Zdroj: brightside.me