Neobvyklé zajímavosti o světě, které pravděpodobně nenajdete v žádné encyklopedii

Shromáždili jsme několik pro vás několik neuvěřitelných skutečností. Jedná o všechna možná i nemožná téma, ať už jde o film nebo obal Coca-Coly. Jsou tak neobvyklé, že je určitě budete chtít sdílet se svými přáteli a rodinou.

 • Steven Spielberg chtěl režírovat film o Jamesi Bondovi, ale odmítli ho. Poté si o tomto nápadu promluvil se svým přítelem Georgem Lucasem. Ten mu řekl, že má představu o tom, jak vytvořit film o Jamesi Bondovi, ale ještě mnohem lepší. Tak vznikl Indiana Jones.
Slavný režisér Steven Spielberg byl odmítnut. Nakonec ale stvořil filmový trhák.
 • 1/10 světových zlatých rezerv patří indickým ženám v domácnosti. To je více zlata, než mají Spojené státy, Švýcarsko a Německo.
Indické ženy jsou ve skutečnosti zlatými pokladnicemi.
 • V roce 1982 se Britovi Michaelu Fagnovi podařilo dostat  do Buckinghamského paláce.  30 minut zde jedl čedar a bloudil. Prý dokonce došel do místnosti, kde měla princezna Diana ukryté dárky pro nedávno narozeného prince Williama. Poté, co si poseděl na trůně a popil láhev vína, odešel. Poté se prý podíval do paláce ještě jednou a dostal se až do královniny ložnice.
Vetřelec v Buckinghamském paláci znamenal velké bezpečnostní riziko.
 • Během prohibice ve Spojených státech majitelé vinic vyráběli pevnou zahuštěnou hroznovou šťávu, kterou nazývali „hroznové cihly“. Aby je nemohla policie zatknout a poslat do vězení, museli se ujistit, že hrozny nebudou určeny na víno. To je důvod, proč se cihly prodávaly v obalu s kvasnicemi a také s návodem, jak cihlu rozpustit v galonu vody. Návod obsahoval informaci, aby se kvasnice v žádném případě nepřidávaly, protože to není legální. Dále nechyběla informace, že poté, co se cihla rozpustí ve vodě, roztok  by se neměl uchovávat na temném chladném místě po dobu 21 dní. Perfektní marketingový tah, nemyslíte?
Je libo hroznovou cihlu? Aneb jak vyzrát na prohibici
 • Lidé žijící v Kalachi v Kazachstánu mají podivný spací syndrom. Lidé se cítí unavení a ospalí a někteří dokonce usínají na celý týden. Mnoho vědců provedlo studium v ​​této obci, ale nezjistilo, co je důvodem tohoto úžasného jevu
Kazachstán. V tomto státečku najdete i prazvláštní vesnici, kde lidé hodně spí.
 • Jablka, která nakupujeme v obchodech, byla očesána před 6-12 měsíci. Před tím, než se dostala do obchodeů, byla uložena ve speciálních chladničkách s velmi nízkou hladinou kyslíku, aby neztratila svůj pěkný vzhled.
Kupujete v obchodě jablka? Možná tomu nebudete věřit, ale mohou být i rok stará.
 • Epizoda “Mythbusters”, televizního programu, který propaguje vědu mezi masami, kterou nikdo nikdy neuvidí. Tvůrci totiž vyrobili velmi silnou výbušnou látku ze snadno dostupného materiálu,a když si uvědomili možné důsledky, rychle vypustili epizodu ze seriálu. Varovali policii, že teroristé mohou využít výsledky tohoto experimentu pro své vlastní účely.
Udělat si podomácku výbušninu není žádný problém…
 • Atomy jsou 99,9999999% prázdného místa. Kdybyste shromáždili všechny lidi z celého světa na jedno místo a odstranili z nich prázdný prostor, lidstvo by mělo velikost pomeranče.
Hmota lidstva se vměstná do jednoho oranžového pomeranče. Nevěříte?
 • Tak se tvar lahví Coca-Cola změnil v průběhu let. Pokud se na ně podíváte zleva doprava, první láhev byla propuštěna v roce 1899, druhá v roce 1900, třetí v roce 1915, čtvrtá v roce 1916, pátá v roce 1957 a šestá v roce 1986.
Tak šel čas s lahvemi Coca-Coly…
 • Polovina lidí se dnes dožije 65 let. Přitom až do konce 19. století byla průměrná délka života na celém světě 33-39 let. Díky rozvoji medicíny dnes lidé žijí mnohem déle.
Dnes se stáří dožije mnohem více lidí, než dříve.
 • Je to zvláštní, ale v lidském břiše je mnohem více bakterií, než na toaletě. Vědci prozkoumali břicha 10 dobrovolníků a porovnali je s bakteriemi nalezenými v koupelně. Navíc nalezli téměř 1 500 druhů bakterií, které dosud věda neznala.
Lidské břicho je ve skutečnosti semeništěm bakterií.
 • Velmi málo lidí ví, že přirozená barva vlasů Elvise Presleyho je blond. Když byl mladý, obarvil si vlasy a lidé si ho pamatovali jako tmavovlasého macha.

 • Řidič kamionu z Austrálie dostal infarkt a zaznamenal klinickou smrt. Strávil 12 dní v kómatu a když ho lékaři chtěli odpojit od přístrojů, probudil se. Poté vyhrál auto v loterii. Auto stojí 17 000 dolarů. Místní televizní společnost o něm chtěla natočit příběh. Poradce režiséra chtěl, aby tento muž odstranit ochrannou vrstvu loterijního losu před kamerou. Při tomto výstupu muž získal 170 000 dolarů.
Řidič kamionu také může mít jednou v životě štěstí.
 • Začátkem 19. století byl kečup propagován jako lék na průjem a žloutenku. Byl dokonce vyroben jako pilulka. Ale později se tato informace ukázala jako špatná a kečup byl od té doby prodáván pouze ve formě omáčky.
Kečup původně měl zabránit průjmu.

 • Někteří lidé si myslí, že mohou určit pohlaví budoucího dítěte pomocí podoby těhotenství. Vypadá to takto: Pokud břicho roste jenom dopředu, je to chlapec a pokud se zvětšuje i na stranách, je to dívka. Přestože se jedná o docela populární myšlenku, je to mylná představa, která nebyla prokázána žádným vědeckým výzkumem. Tvar a velikost těhotenského břicha totiž závisí na tom, jak vysoká je žena a na řadě dalších faktorů.

zdroj: brightside.me