Nepoužívejte ústní vodu po čištění zubů. Zubařka vysvětluje z jakého důvodu

Zubaři odhalili, že byste nikdy neměli používat ústní vodu ihned po čištění zubů, když používáte klasickou zubní pastu. Mnoho lidí má zažitý postup, kdy si nejdříve vyčistí zuby pastou, vypláchnout si ústa čistou vodou a poté si vykloktají ústní vodou. Ukazuje se, že jde o velmi chybný postup, který může zdraví vaší ústní dutiny uškodit. Žena jménem Anna Peterson sdílela tento poznatek na svém TikTok účtu, který sleduje 14 000 lidí.

Jednoduché video, které se stalo hitem

Anna původně zveřejnila video, ve kterém jednoduše řekla: „Používání ústní vody po čištění zubů způsobí, že se vám zuby kazí, tak s tím přestaňte.“ Je to velmi jednoduchá věta, ale měla vliv na obrovské množství lidí, kteří to takto dělají každý den. Video se brzy stalo virálním a obletělo všechny sociální sítě. Tisíce uživatelů ji žádali o podrobnosti.

@annapetersondental

The explanation you all asked for 🦷##GetGrafting ##dentistry ##lgbtq ##lifestylechangestartsnow ##fyp

♬ Inspiration – WavebeatsMusic

Podrobné vysvětlení

Zubařka se rozhodla, že lidem poskytne více informací na toto zajímavé téma. „Zubní pasta, se kterou si čistíte zuby, má asi 1450pp fluoridu. Vaše ústní voda má pouze 220pp fluoridu. To je mnohem nižší koncentrace a nestačí na ochranu zubů před cukry, které jíte a pijete během dne. Když si tedy vyčistíte zuby a ihned poté vypláchnete ústní vodou, pak se veškerý fluorid s vysokou koncentrací nahradí fluoridem s nízkou koncentrací.“

Ústní voda je dobrá, ale ne ihned po čištění zubů

Zubařka v žádném případě nechce říct, že je ústní voda sama o sobě škodlivá. Doporučuje ji svým pacientům, ale ne každý z nich ji potřebuje. „Říkám jim, aby ji nepoužívali po čištění.“ Používání ústní vody s fluoridem skutečně může pomoci při prevenci proti zubnímu kazu, ale neměli byste ji používat bezprostředně po čištění zubů, protože tím odstraníte vyšší koncentraci fluoridu ze zubní pasty, která vašim zubům může hodně pomoci. Vykloktejte si v jiný čas, např. po obědě. Snažte se také po vykloktání ústní vodou nejíst a nepít po dobu 30 minut, aby začala působit.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Nhs.ukLadbible.com