Netradiční využití tablet do myčky. Spolehlivě vyčistí toaletu, troubu nebo pračku

Myčka je praktickým pomocníkem v mnoha domácnostech. Pokud i v té vaší, jistě používáte na mytí nádobí tablety. Pokud ano, zaujme vás, že se dají použít i jinak. Mají celou řadu dalších využití, díky kterým bude vaše domácnost doslova jako ze škatulky. Jak konkrétně je využít?

Toaleta

Trápí vás usazeniny, nebo vodní a močový kámen? Stačí jedna tableta do myčky, kterou vhodíte do toalety. Nechte ji působit 30–60 minut a potom vezměte štětku a záchod vydrhněte. Bude opět dokonale čistý.

Trouba

Tableta do myčky se dá využít i ve vaší troubě. Pokud si lámete hlavu s jejím čištěním, právě jste našli ten nejlepší způsob. Stačí tabletu rozpustit ve vodě a tím vznikne skvělý a silný čistič. Namočte houbičku a tímto roztokem čistěte vnitřek vaší trouby.

Pračka

Špinavá pračka je rizikem jak proto, že se může zkrátit její životnost, tak i z důvodu, že se prádlo nemusí dokonale doprat. Jestliže chcete svou pračku udržet v dokonalé čistotě, tak do ní vhoďte jednu tabletu a zapněte klasický program na co nejvyšší teplotu.

Nádobí

Pokud ho potřebujete před mytím odmočit, nepoužívejte jenom čistou vodu. Vhoďte do ní jednu tabletu. Ideální postup, jak skvěle povolí veškeré spáleniny a připáleniny třeba na vašich pekáčích, nebo i hrncích. Skvělá volba, jak odstranit spáleniny i u hrnců, které kvůli tomu delší dobu nepoužíváte.

Stěny

Máte kreativní dítko, které se rozhodlo že bude čmárat po vašich stěnách? Ne, nemusíte znovu malovat, jelikož postačí, když si vytvoříte správný čisticí roztok. Na ten bude potřeba jedna tableta do myčky a 3,5 litru vody. Do směsi namočte měkký hadřík a pusťte se do čištění.

Zahradní nábytek

Jelikož se používá venku, musí toho vydržet opravdu hodně. Mnoho lidí ho raději vyhodí, jelikož ho už nemůže dočistit. Vy zbytečně nevyhazujte peníze. Ta pravá čisticí směs vznikne tak, že rozpustíte jednu tabletu do myčky v horké vodě a pustíte se do práce. Nečistoty půjdou dolů jako ještě nikdy.