Nevhodný šampon, sušení ručníkem a zničeny konečky. Chyby v péči o vlasy, kterých se ženy dopouštejí každý den

Krásu utvářejí mnohé věci, naše nehty, zdravě vypadající pleť, ale zejména vlasy. Zdravé a udržované vlasy hrají jednu z klíčových rolí a vytvářejí jedinečný a atraktivní image. Nabízíme vám seznam těch nejčastějších chyb, kterých se dopouštíme při péči o naše vlasy. Podívejte se, čemu byste se měli vyhnout.

Špatná volba šampónu

Co se týče péče o vlasy, výběr šamponu je rozhodující. Aby se zabránilo škodlivým a negativním následkům, ujistěte se, že váš šampon je určen pro váš typ vlasů.

Mytí vlasů příliš často/málo

Doporučená frekvence mytí vlasů závisí na mnoha faktorech. Jde například o typ vlasů, ale také o kvalitu vody, kterou používáte. Pokud se vám vlasy rychle mastí, je vhodné si je mýt jednou za 1 až 2 dny. Důležité je samozřejmě také zvolit kvalitní model fénu. Vybírat můžete například podle tohoto článku s návodem jak vybrat fén.

Špatná aplikace šampónu

Před mytím si dobře pročešte vlasy. Množství šamponu, které použijete, by mělo záviset na délce vašich vlasů. Dejte však pozor, abyste ho nepoužili příliš mnoho. Šampon dejte do dlaně a vytvořte pěnu. Naneste šampon ke kořínkům vlasů a jemně masírujte. Na masáž použijte jen prsty, ne nehty, aby nedošlo k případnému poškrábání. Hlavu byste si měli masírovat i při smývání vodou, je to prospěšné pro pokožku hlavy.

Zanedbání zastřihování konečků

Je velmi důležité, abyste konečky zastrihávali alespoň jednou za dva měsíce. Zbavíte se roztřepených konečků a vlasy nebudou třepit ještě více do délek.

Zapomínání na hydrataci a vyživování

Vlasy rychle ztrácí vlhkost. Chcete-li vyřešit tento problém, používejte speciální balzámy a vlasové masky. Balzám můžete použít zarovno se šamponem nebo jej aplikujte až po šamponu. Vlasové masky byste neměli používat více než jednou týdně.

Špatná teplota vody

Mnoho lidí používá při mytí vlasů příliš horkou vodu. Jedná se o vážnou chybu, protože horká voda zbavuje vaše vlasy barvy a aktivuje žlázy, které způsobují, že se vaše vlasy mastí. V ideálním případě byste měli použít vlažnou vodu, která odstraní všechny nečistoty a navíc zlepšuje krevní oběh. Na závěr byste si měli vlasy propláchnout studenou vodou. Stimuluje se krevní oběh a vaše vlasy budou hladké a lesklé.

Sušení vlasů ručníkem

Po umytí si vlasy jen jemně osušte ručníkem tak, aby vám z nich nekapala voda. Nikdy si vlasy nebalte do turbanu, protože by mohlo dojít k poškození vlasových folikulů. Pokud potřebujete své vlasy rychle vysušit, raději použijte místo ručníku bavlněné tričko.

Časté a agresivní česání

Nadměrné česání může vaše vlasy přetížit. Důležité je, abyste vlasy nečesali přímo po umytí. Počkejte dokud mokré pramínky vlasů trochu uschnou a nejdříve je oddělte prsty. Pak můžete začít opatrně rozčesávat. Na rozčesávání používejte hřeben s širokými zuby a vždy začínejte od konečků a postupujte směrem ke kořínkům.

Časté používání fénů, kulem a žehliček na vlasy

Fény, žehličky a další podobná zařízení způsobují, že vaše vlasy jsou dehydratované, suché a křehké. Pokud se však bez těchto zařízení neobejdete, nezapomeňte použít ochranný sprej proti teplu, který je třeba nastříkat po celé délce vlasů.

Nesprávné používání fénu

Pokud použijete fén nesprávně, můžete si vaše vlasy poškodit. Tento průvodce vám krok za krokem pomůže vyhnout se nejčastějším chybám.

Nejdříve osušte vaše vlasy pomocí ručníku. Vlasy pak sušte pomocí fénu od kořínků ke konečkům. Nejlepší je, pokud použijete plochý nástavec, který vytvoří ten správný úhel, kterým bude teplý vzduch proudit. Dnes už zakoupíte fény, kde se dá nastavovat teplota, což je velkou výhodou. Vzduch by měl být chladnější, aby se vlasy co nejméně poškodily.

zdroj: brightside.me