Nevyhazujte, recyklujte. Vyrobte přívěsky na klíče z různého odpadu

Proč zatěžovat přírodu a zbavovat se různých věcí, když se dají ještě využít. Když něco vypadá, jako odpad neznamená, že se to nedá znovu použít. My vám ukážeme několik možností, jak a z čeho se dají vyrobit opravdu velmi originální přívěsky na klíče.

Korkový špunt

Pokud pijete víno, jistě máte doma špuntů více než dost. Tak je nevyhazujte, ale použijte je. Stačí ho pomocí řetízku připnout na kroužek a je to. A pokud vám někdy klíče spadnou do vody, máte jistotu, že neklesnou na dno.

Zátka od piva

I ta může posloužit jako stylový přívěsek na klíče. Pokud tento nápoj milujete a rádi zkoušíte nové druhy a typy, můžete mít na klíčích hned několik různých zátek. A tak si lze založit i celkem zajímavou sbírku.

Staré látky

Stačí vám nůžky, jehla, nit a trochu vaty. Potom už je jenom na vás, co si vystřihnete a co si z nepotřebných textilií vyrobíte za přívěsek. Stačí dva stejné díly, sešít na krajích, naplnit vatou a v tu chvíli máte hotovo.

Plechovky od limonád

Na každé z nich je mechanismus, kterým plechovku otevřete. Párkrát s daným mechanismem pohněte a zůstane vám v ruce. Nasbírejte jich ještě několik a v tu chvíli máte opět jistotu, že si můžete vyrobit další originální přívěsek na klíče.

Nepoužité knoflíky

Vždy jste je sbírali jako náhradní, ale nyní zjišťujete, že vám jsou k ničemu a nevíte co s nimi? Rozhodně je nevyhazujte, ale konečně je použijte. Staré knoflíky jsou skvělou možností, jak mít opravdu originální klíčenku.

Dětská bota

Máte po svém miminku pár párů miniaturních botiček, které už nikdy nebudou mít jakékoliv využití? To je skvělé, protože je můžete snadno navázat na vaše klíče a mít klíčenku, kterou vám bude každý závidět. Do dané boty lze navíc celý svazek vašich klíčů i snadno schovat. Nebudou nikde cinkat, ani vám nepoškrábou v kapse nebo kabelce telefon.

Obrázky: Pixabay