Nová studie zjistila, že děti narozené v měsíci září mohou být chytřejší

Astrologie nám říká, že měsíce našeho narození mají silný vliv na naše chování, osobnost, vztahy a životy obecně.  Nedávná studie vědců na Floridě zjistila, že nejlepší měsíc na narození dětí se jeví září.

Okamžik narození ovlivňuje inteligenci

Správná chvíle, kdy se narodíte, může ve vašem životě ovlivnit spoustu věcí.

Zatím nemůžeme s jistotou říci, zda je to pravda, ale věda říká, že chvíle, když se narodíte, může skutečně ovlivnit vaši inteligenci – ačkoli to nemá nic společného s kosmickým uspořádáním Měsíce. Nová studie Národního úřadu pro ekonomický výzkum nedávno zjistila, že studenti, kteří se narodili v září, mohou být chytřejší než ti narození jindy.

Lepší výsledky

Znamená zářijové datum narození víc inteligence? Jedna studie tvrdí, že ano.

Studie zkoumala 1,2 milionu studentů na Floridě ve věku od 6 do 15 let, kteří se všichni narodili v různých měsících. Důvod, proč, je poměrně jednoduchý. Ve většině států je termín pro vstup do mateřské školy koncem srpna nebo začátku září, což znamená, že lidé narození v září jsou obvykle starší než ostatní spolužáci. Studie také zjistila, že studenti, kteří se narodili v září, měli lepší roční studijní výsledky, než studenti narozeni v srpnu.

 Méně kriminality mladistvých

Možná, že vám zářijové narozeniny zajistí lepší výsledky u zkoušek a také vás nebude ponoukat kriminální činnost.

Co  ještě lepší pro zářijové děti je, že  vyšší skóre ve vědomostních testech by mohlo pokračovat v dalších letech, takže stoupá jejich šance dostat se na vysokou školu. Datum narození v září také to prý snižuje pravděpodobnost spáchání jakýchkoli trestných činů mladistvých.

Zdroj: viralnova.com