Objevte pozitivní vlastnosti sukulentů. Naučíme vás je pěstovat

Sukulenty jsou nejenom velmi krásnými rostlinami, ale jsou i dobrým pomocníkem k tomu, aby vyrovnávaly energie, zlepšovaly koncentraci, podpořily vaši dobrou náladu a prospívaly vašemu zdraví. V tradičním čínském učení Feng Shui mají velmi výjimečnou pozici. Pokud jejich sílu chcete využít, naučíme vás je pěstovat.

Zalévání

Podobně jako kaktusy, ani sukulenty není nutné nijak zvlášť zalévat. Dá se říci, že bez vody klidně vydrží i několik dní, stejně jako týdnů. Doporučuje se zalévání v intervalech jednou za čtrnáct dní, spíše menším množstvím vody. Pokud vy jí bylo zbytečně moc, mohou uhnít. Důležité je sledovat, jak je půda vlhká. Ideální je, když je delší dobu spíše sušší, což naznačuje optimální podmínky k pěstování.

Zemina

Zatímco jiné rostliny potřebují zeminu plnou hnojiva, tak u sukulentů je to přesně naopak. Nejlépe se jim daří v obyčejné půdě, téměř bez živin. Pokud pro ně chcete skutečně to nejlepší, doporučujeme specializovaný substrát koupit. Buď ten, co je určený přímo na sukulenty, nebo ten, který je určený na kaktusy. Dobře poslouží oba dva. Pokud navíc substrát smícháte s trochou drobných kamínků, uděláte jenom dobře. I takový druh půdy mají sukulenty v oblibě.

 Květináč

Vždy je třeba, aby měl ve své spodní části díry. To proto, aby mohla odtékat přebytečná voda. Jinak hrozí uhnívání kořenů a celého sukulentu. Velikost květináče by měla odpovídat velikosti rostliny. Nezapomínejte na to, že po několika letech se hodí sukulent přesadit do většího květináče. Pokud by byl květináč příliš malý, může to bránit rozvoji rostliny.

Prostředí

Sukulenty sice potřebují světlo, ale ne přímé. Dejte je na místo, kde je světla víceméně dostatek, ale kde na ně zároveň nebudou přímo dopadat sluneční paprsky. Ty je mohou nejenom nadměrně vysoušet, ale u některých druhů mže dojít dokonce k tomu, že bude rostlina popálena. Zároveň však pozor na velké temno, které jim taktéž škodí.