Obličej napoví, zda máte zdravotní problémy. Stačí pohled do zrcadla

Abyste zjistili, že na tom po zdravotní stránce nejste úplně v pořádku, nemusíte vždy chodit k doktorovi. Napoví vám to jeden jediný pohled do zrcadla, konkrétně potom na váš obličej. Podle toho co uvidíte, zjistíte, co vám je.

Čelo a obočí

Pokud máte na čele a v oblasti obočí podrážděnou kůži, která může být také zarudlá, soustřeďte se na vás žaludek. Tento symptom může naznačovat to, že máte trávicí obtíže, které je nutné vyřešit.

Nos

Pokud se na vašem obličeji objevuje akné, hlavně potom kolem vašeho nosu, nemusí to naznačovat jenom problémy s hormony. Ukazuje to spíše na to, že jste dlouhodobě ve velkém stresu a měli byste se uklidnit. Ideální je vzít si pár dní volna a jednoduše si vyčistit hlavu. Uvidíte, že to pomůže.

Uši

I tech je dobré si všimnout. Pokud vám připadá, že je na nich kůže poškozená a jsou na ní pupínky nebo vyrážka, patrně je problém s vašimi močovými cestami. Zde může být komplikací jak infekce, tak i možný zánět. Kvůli obojímu je dobré jít k lékaři. Ten následně navrhne postup léčby.

Tváře

Skvrny, akné, nebo třeba i výraznější zarudnutí. Toto všechno jsou možné příznaky toho, že nemáte v pořádku plíce. Pokud kouříte nebo se pohybujete v prašném prostředí, je na místě zamyslet se nad svým zdravím a přestat si své plíce soustavně ničit.

Rty

Mohou být suché, mohou být popraskané, stejně jako mohou mít také nezdravou barvu. Toto všechno by vás mělo směřovat k problémům se zažíváním. Zlepšete své stravování, přidejte ovoce a zeleninu a vše bude v pořádku.

Brada

Jestliže se různé kožní problémy objevují právě zde, mohlo by to naznačovat celou řadu hormonálních změn. Ty mohou souviset třeba s menstruací nebo přechodem u žen, stejně jako mohou souviset i s tím, že došlo k nějakému konkrétnímu problému. Vhodné je absolvovat testy u endokrinologa, který pomůže odhalit problém.

Obrázky: Secretele.com