Obrana proti vedru. Výroba domácího ventilátoru z PET láhví

Zatím tu máme ještě jaro, ale léto už je za dveřmi. To přeběhne a v tu ránu tu máme vysoké teploty. Letos to dokonce vypadá, že místy budou teploty opravdu vysoké. Jistě si pamatujete na předcházející roky, kdy byly opravdu vysoké teploty a lidé se potřebovali zchladit. Vyhledávali koupaliště a nejrůznější osvěžení, jen aby na chvíli unikli děsnému horku. Jedním takovým únikem je i klimatizace. Najdeme ji všude, v obchodech, v autech, a dokonce i u vás doma. Pokud ji nemáte a chcete si ji pořídit, abyste byli na vysoké teploty řádně připraveni, máme pro vás senzační řešení. Pokračujte s námi a dozvíte se více.

Ventilátor je nezbytností

Pořádný ventilátor je do horkého letního období opravdu nenahraditelným nástrojem. Pokud nežijete někde u vody nebo u lesa a nemáte tak dostatek možností, jak se kdykoliv v klidu zchladit, budete ventilátor potřebovat. Nebo taky můžete čekat až na noc, kdy se teploty trochu sníží, ale to nemusí vždy platit. Jistě znáte horké tropické noci, kdy je stejně teplo jako přes den, takže musíte spát s otevřeným oknem. Pokud si vyrobíte tento ventilátor, bude vám naprosto skvěle a horké vzduch ani nepocítíte.

Potřebné nástroje

S minimálním vynaložením času a prostředků si můžete vytvořit dokonalý ventilátor, který perfektně ochladí vzduch ve vaší místnosti. K jeho výrobě budete potřebovat následující materiál: 6 plastových lahví, plastové folie nebo lepenkové obaly (kartony), nůž, kabelové pásky, silikonové lepidlo a 1 funkční ventilátor. Pokud doma některou ze složek nemáte, rozhodně se vyplatí pro ni do obchodu. Nyní se podíváme na postup výroby, která je opravdu jednoduchá.

Jako buben revolveru

Vezměte si lahve a uřízněte jejich dolní část a odšroubujte víčka. Lahve položte na karton a tužkou obkreslete podél nich 6 kružnic. Kruhy vystřihněte tak, že vám zůstane karton s šesti kulatými otvory. Do každého otvoru vložte láhev a z druhé strany ji zajistěte lepící páskou a následně i silikonovou taveninou z tavící pistole například. Nakonec do volných okrajů udělejte dírky, kterými provlečte kabelové pásky. Těmi potom upevněte výrobek na ventilátor. Vznikne vám výtvor, který dokonale ochladí celý prostor. Pro jasnější představu je k dispozici video s celým postupem výroby.

Obrázky: Pixabay