Obyčejná gumička má širokou škálu využití. Vhod přijde v kuchyni, obýváku i ložnici

K čemu všemu se dá použít obyčejná gumička? Budete překvapeni, jaká zajímavá a praktická využití může něco tak obyčejného mít. Společně se podíváme na několik triků, k čemu všemu ji můžete použít nejenom v domácnosti.

Zavíčkovaná sklenice

Nemůžete se dostat třeba ke sklenici marmelády, nebo jiné pochoutky, protože má moc utažené víčko? I tady vám může pomoci gumička. Navlečte ji na víčko a potom ho zkuste znovu otevřít. Ruka se vám nebude tolik klouzat a víčko snadno povolíte.

Držák na brčko

Bojíte se, že vám brčko spadne do vaší lahve s nápojem? Pokud máte po ruce gumičku, tak se vám to nestane. Několikrát ji omotejte přes samotné hrdlo, potom vytvořte očko a jím můžete brčko provléknout. A je hotovo. Bude držet jak má.

Papírové kapesníky

Proč kupovat drahá balení, když si je můžete sami vyrobit. A to tak, že použijete obyčejný toaletní papír. Stačí jenom nastřihnout ruličku a dále už jenom použít gumičku, kterou přes celou roli přetáhnete. Dáte do krabice a odtrháváte tolik, kolik potřebujete.

Čínské hůlky

Čeká vás čínské jídlo a chcete ho jíst stylově pomocí hůlek, které ale neumíte moc dobře držet? Není důvod zoufat. Postačí smotat trochu papíru, ten dát mezi hůlky a připevnit gumičkou.

Vytvoření záložky

Máte rozečtenou knihu, ale po ruce nemáte žádnou záložku? To přece nevadí, pokud máte gumičku. Jednoduše ji dehte tam, kde jste dočetli. A přesně víte, kde můžete druhý den zase začínat.

Označení kelímku

Další ze zajímavých možností využití gumičky je označení kelímku, nebo sklenice s pitím. Jak poznat, co je vaše? Podle toho, že na dané nádobě máte gumičku. Jednu, dvě, nebo klidně i více. Či v různých barvách. Možnosti značení jsou doslova neomezené.

Obrázky: Pixabay / Pinterest